Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shetlandi juhászkutyát lehet...

Shetlandi juhászkutyát lehet lakásban tartani? Mennyire ugatós?

Figyelt kérdés

2015. máj. 6. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Akár kecskét is lehet lakásban tartani.Nem az lenne a kérdés hogy lehet e hanem hogy ez neki mennyire jó.Valószinű hogy semennyire de tudom ez nem lényeges az emberek szempontjából.
2015. máj. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel eleve juhász, én nem ajánlom, persze ha meg van a napi TANULÁS vagy MEG VAN DOLGOZTATVA AZ AGYA és most direkt nem a rohangászást mondom, mert TÚLNYOMÓLAG nem attól függ, (kutyákkal foglalkozom) akkor szerintem elképzelhető. Pont ma láttam egy shetlandit sétáltatni, és azok is lakásba laknak. Függ még attól is, hogy mennyire inger dús a környezet, pl. az erdő egy nagyon jó választás. Ami azt illeti, a fajtán belül is érdemesebb lenne egy nyugodtabb természetű kutyát választani lakásba, az lenne a legideálisabb. A másik szempont, hogy vannak show kutyák, és munkakutyák. Egyértelműen a show kutyáknak nincs szükségük annyi rohangászásra, viszont a napi szintű tanulásnak így is meg kell lennie. Na meg ott van az is, hogy versenyekre szeretnétek-e járni, vagy csak simán hobbi kutya, mert ha nem annyira a sport irányába mennétek el, inkább egy nyugodtabb kutyát válassz. Ami azt illeti egyáltalán nem ugatós fajta. De azért én 2x is meggondolnám, hogy tényleg ez lenne-e az ideális választás...
2015. máj. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szőre miatt én nem tartanám lakásban.


Kutyakozmetikusnak tanulok és jött hozzánk,bár skót juhász,de a sheltie-nek is ugyan olyan a szőre. Ne tudd meg mennyi szőr kijött a kutyából.20 percig 3-an keféltük,utána meg fürdésnél is jött a szőr, vízkicsapatóval is jött ki szőr rendesen,de még szárítás utána is jött a szőr belőle. Én meglepődtem :O

Gazdi szerint már az udvar is tiszta szőr volt és a szomszédok szóltak. Egészségügyileg nem volt gondja,vedlési idő.


De ha napi 2x-3x porszívózol és nem bánod,hogy akkor sem lesz minden szőrmentes akkor hajrá.


Megfelelő mozgatás,foglalkozás mellett lehet őket lakásban tartani :)

Ugatósság meg leginkább szoktatás nevelés kérdése.Ha már kölyök korban tudatosítod a kutyában,hogy nem szabad ugatni max ha kopognak.Akkor megtanulja :)

2015. máj. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Shelties vagyok es igen ugatos, nagyon! Es az osszes sheltie a kornyezetunkben, kutyasulikban, oktatoknal szoval leszoktatni nem igazan lehet. Lakasban tartom ,nincs semmi problema ezzel sem, ha az embernek van ideje minden nap minimum 2-3 orat mozgatni+ szeretgetni tanitani, lefarasztani az agyat is.
2015. aug. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!