Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Már megint oltás?

Már megint oltás?

Figyelt kérdés

5 éves kutyámnál aktuális a veszettségi oltás. OKé ez meglesz mert muszáj....viszont


2012-ben oltattam utoljára kombinált oltással. Beleástam magam az oltások világába és arra a következtetésre jutottam,hogy egy jó darabig nem szeretném kombival oltogatni.


Viszont most eltelt ugye 3 év és nagyon vacillálok hogy megtegyem-e. Sajnos rettentő szkeptikus vagyok láttam már problémát oltások miatt és hiányában is, de mintha mostanában picit gyakoribb lenne a gáz oltások után.


Az építő jellegű véleményeket megköszönöm!



2015. máj. 7. 14:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
27%
Az üldözési mánia az,ha valaki lustaságból vagy spórolásból nem oltatja a kutyáját,és ehhez elméleteket gyárt,hogy igazolja saját hibáját.
2015. máj. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A kérdező nem gyártott semmiféle elméletet csak megosztotta saját és kutyás ismerőseinek a tapasztalatait.


Szerencsére már nem az átkosban élünk ahol egyesek mások torkára tudták folytani a szót hanem most mindenkinek lehetősége és joga van kinyilvánítani a véleményét beleértve kételyeit is akármilyen tudományos területen.


Azért mert valakinek a véleményével amik konkrét tapasztalatokon alapulnak te nem értesz egyet, még nem kell hőbörögni megkísérelni őt szavakkal földbe döngölni főleg akkor nem ha egy kicsit is konyítasz a témához és jól tudod, hogy jelenleg ebben a témában komoly harc folyik ezen a téren, egyesek azt erőltetik, hogy a kutyákat minden évben oltsák be pl. veszettség ellen míg mások (az olvasottak és akik igenis törődnek a négylábú élettársuk egészségével!) pedig komoly állatorvosi és vakcionóligiai kísérletek alapján megkérdőjelezik ennek szükségességét.


It van pl. az aktív immunizáció kérdése. Ha megkérdezel egy orvost, mindegy hogy állat vagy ember orvost, hogy mi az az "aktív immunizáció" oltások esetén, akkor szépen elmondja, hogy az egy olyan oltás amit csak egyszer kell az állatnak vagy személynek beadni, mert az is elég arra, hogy a szervezezet kifejlessze az ellenanyagot arra a bizonyos vírusra vagy fertőzésre.


De ha egy állatorvostól megkérdezed hogy ha a veszettségi oltás aktív immunizációt okoz, akkor mégis miért kell évente beoltani a kutyádat akkor vagy azt a választ kapod, mert a veszettségi oltás egy olyan különleges aktív immunizációt okozó oltás ami csak akkor védi meg a kutyádat a veszett kutya harapásától ha évente kapja az oltást vagy azt, és ez a leggyakoribb válasz, hogy mert Magyarországon ez a törvény. (A legtöbb nyugat európai országban és Amerikában is már vagy az a törvény, hogy az oltóanyag gyártójának az előírását javasolt követni vagy három évente.)


Egyébként erről a témáról van szó ennek a kérdésnek a kapcsán is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__6851480-mi-je..

2015. szept. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!