Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adhatok a kutyámnak gyümölcsöket?

Adhatok a kutyámnak gyümölcsöket?

Figyelt kérdés
Nagyon szereti az almát,narancsot,mikor eszem kutyerálni szokott,és szoktam neki adni. Meg tudja emészteni? Nem lehet tőle baja?
2010. febr. 23. 19:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz! az én kutyám is imádja a gyümölcsöket és szoktam neki adni! :)
2010. febr. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem lesz. Az én kutyám a zöldségeket meg a gyümölcsöket sokkal jobban szereti mint a húst :D a borsót úgy eszi mint más kutya a húst :D
2010. febr. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Persze,aki ételmaradékkal eteti a kutyáját az is ad kötben zöldséget,gyümölcsöt neki.Például gyümölcslevesnél a gyümölcslé,vagy ha marad néhány darab barack,meg borsó levesnél karalábé,meg borsó.
2010. febr. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
semmi baja nem lesz! lehet neki adni az én kutyám is mindent megeszik egyedül a narancsot nem sajnos attól hány gondolom hogy savas neki. de amúgy minden mehet neki. az én kutyám még a banánt is imádja!
2010. febr. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ne akkor add neki amikor kunyerál, magát fogja falkavezérnek képzelni.

Szőlőn kívül bármilyen gyümölcsöt adhatsz neki :)

2010. febr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nyugodtan adhatsz neki, semmi baja nem lesz tőle! Az én kutyám a málnával tanulta meg, hogy: Gyere ide! :)

Boldogan evett gyümölcsöt, zöldséget egyaránt, sőt a gyümölcsevésben önkiszólgálózott is (Egy kis szüreletés senkinek sem árt...Vagy épp málna, meggy szedés.)

2010. febr. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Azt hiszi most is,hogy ő a falkavezér,az,hogy adok neki mikor kunyerál,már semmit nem változtat. Pedig kipróbáltam csomó módszert,de feladtam,ilyen nevelhetetlen kutyusom még nem volt:D
2010. febr. 23. 19:51
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha hagyod neki a kunyerálást és még adsz is neki, akkor ne is csodálkozz. :D
2010. febr. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Azon kívül,hogy nem adok neki mikor kunyerál,még hogyan éreztethetném vele hatásosan,hogy én vagyok a falkavezér? Ha rosszat csinál és utána nem foglalkozom vele egy darabig dolog nem jött be,és az én megyek be az ajtón először sem,sőt még az sem,hogy én eszem először,csak utána ő sem. Segíts légyszi,ha tudsz még valami hatásos módszert! Köszi
2010. febr. 23. 20:26
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az kutya egy keverék volt, 7 hónaposan fogadtam be, nem nagyon tudtam, hogy kell nevelni a kutyákat, szóval kicsit elkapattam. Mikor észbe kaptam, én úgy éreztettem vele, hogy én vagyok a falkavezér, hogy mikor haza mentem, nem köszöntem neki kb 10 percig, mikor lenyugodott és nem pattogott ott körülöttem, akkor köszöntem csak neki. Meg sétánál, ha pórázon van, arra menjetek amerre Te akarod, ha elindul valamerre, Te indulj el a másikba (mivel pórázon van,n, kénytelen lesz utánad menni. :D), ezzel is érezteted neki, mert a "vadászatnál" Te vezetsz. És ne csak azt csináld, hogy előtte eszel, hanem a konyha pultra vagy az asztalra tedd ki a tálát, szed ki belé a kaját, fedd le celofánnal és tegyél rá virsli karikákat, vagy sajtot, tök mindegy, csak erős szaga legyen, ezeket edd meg, szedd le a fóliát, és add oda a kutyának a kaját. Ebből neki csak annyi jön le, hogy a falkavezér jól lakott, és én megkaptam a maradékot. :) Ha többen vagytok otthon, akkor mindenki falatozhat, így nem csak téged tesz maga felé a rangsorban. :)(jha és miközben ezt csinálod, fontos, hogy lássa a kutyád, hogy mit csinálsz. :D) Ja, és ha a kutya ott hagyja a kaját, akár egy fél perce bejön v. ott hagyja, azonnal el kell venni előle. ne félj, nem fog éhezni, mert akkor a következő étkezésnél úgy is eszik. :) És ne nagyon hagyd, hogy az ágyadban aludjon, lehet veled egy szobában, de ne aludjon az ágyadban, mert a farkas falkában sem aludhatnak az alárendeltek az alfa-pár helyén. :)

Én ezeket mint betartottam, és a kutyám kb. hét hét alatt sokkal kezelhetőbb lett. :)

Remélem segíthettem. ;)

2010. febr. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!