Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya fedeztetes? Hogy lenne jo?

Kutya fedeztetes? Hogy lenne jo?

Figyelt kérdés

Van egy torzskonyvezet kan nemetjuhaszom. Szeretnenk paroztatni egy masik szinten torzskonyvezet nemetjuhasz szukaval. Egy utcaval lakik odebb. Most nem tuzel a kutyus de addig is kene jarniuk egymashoz? Mielott mindenki elkezdi hogy szaporito lennek nincs igaza mert nem beteg es keverek kutyak lesznek. Egeszseges fajtatiszta mindegyik szulo. Es a kolykok nem eladasra mennek. Mindegyik kolyoknek ami meg nincs is meg vannak mar biztos jo helyei vannak. Mennyire fontos hogy a kan kutyahoz kell hozzni a szukat? Illetve az ismerkedest hogyan? Mikre kell figyelni? Hallottam az osszerakadasrol. Es ez hogy van?

Koszonom az ertelmes valaszokat elore is.


2015. máj. 10. 00:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%
"most kellett a tegnapi nap folyamán elaltatni"Boxer" ugyanis olyan mértékben volt visszatenyésztve ,hogy a légzési nehézségei miatt sajnos orvosolni nem lehetet." - ez a tenyésztőknél igen ritka. Szaporított kutyákat sokkal hamarabb kell elaltatni betegség miatt, már ha éldegélnek. Meg különben is: minek szaporítani olyan fajtát, amiből van választék bőven a menhelyeken?
2015. máj. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy éves nagyon szép német juhász kanom van. Nemrég voltunk állatorvosnál, azt mondta, most meg fogja szűrni diszpláziára, utána mehet tenyészszemlére, és lehet bevonni a tenyésztésbe. Kifejezetten meglepődött, mikor mondtam, hogy nem akarjuk tenyészteni. (Én nem vagyok tenyésztő, nem értek hozzá, hobbicélra vettük. Viszont a tenyésztője Németországba vitte fedeztetni az anyját, mert ott talált egy megfelelő kant. Egy igazi tenyésztő nagyon megtervezi, melyik kant melyik szukával pároztatja, nem biztos,, hogy a te kutyád és a szomszéd kutya együtt a legjobb párosítás. Diszpláziára meg akkor is szűrni kell, ha minden felmenője volt szűrve. Mi pl. azért szűretjük, mert sportolni szeretnénk vele, de tudnunk kell, mennyire terhelhető.
2015. máj. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
77%
Első vagyok, nem fogok törzskönyvet mutogatni, mivel NINCS a kutyámnak. az Illatos útról hoztam ki, és nem egy mocskos szaporítót támogattam. :)
2015. máj. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Ismetlem nem marad gazda nelkul egyik kutyus se. Mit nem lehet azon erteni hogy a sajat kutyamtol szeretnek kolykot nem masetol!? Termeszetesen megvan minden vizsgalat es az allatorvos velemenye szerint is alkalmas paroztatasra. A szuka kutyusrol nem tudok nyilatkozni meg. De majd o is kiderul. Nem hiszem hogy neki is baja lenne ha torzskonyvezet gyonyoru kutyus.

Ez egy egyszeri alkalom lesz es soha tobbe. Koszonom az ertelmes valaszokat a tobbi embernek meg no comment. Nem fogok vitatkozni. Csaladon belul marad az osszes kutyus.

2015. máj. 10. 13:29
 15/16 anonim ***** válasza:
53%
Ha ezeket írtad volna, akkor nem ilyen válaszokat kaptál volna...
2015. máj. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nagyon nem biztos, hogy lesz is kölyök. Mennyi idős a kanod? Mennyi idős a szuka? Manapság a legtöbb nj kan képtelen fedezni.A szukákban is valahogy mélyre elbújt a szaporodási ösztön. Van , amelyik a közelébe sem engedi a kant. Van kan, amelyik ugrál, mint a nikkelbolha, csak éppen nem tudja, mit is kellene csinálnia.
2015. máj. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!