Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen nehezen behívható?

Miért ilyen nehezen behívható?

Figyelt kérdés
A kutyam lassan másfél éves. Pici kora óta tanul trükköket és alap dolgokat,minden magyon jòl megy neki,kivéve a behívás,pedig ezt is pici kora óta próbàlom mindenféle módszerrel!Jàrunk kutyasuliba,ott 3féle behívás van,pórázon,játékból való behívás es hosszú behívás! Mindegyik megy neki a suliban minden alkalommal! Ha egy réten elengedem nem mindig jon vissza! Egy utcan nem tudnam biztonsaggal behívni veszhelyzetnél sem!vmi ötletek esetleg?
2015. máj. 10. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdekesebbnek kell lenned, mint a környezete. Az én kutyám pl labdás, ha gyakoroljuk a behívást, akkor eldobok neki egy labdát. Ha hívom, akkor annyira igyekezve fordul meg, majdnem hanyatt vágódik. Elvileg ezt még izgalmasabbá lehet tenni, ha nem mindig dobom el, hanem random.

A másik, hogy egyszer hívd. Ha mondjuk a vezényszód: gyere!, akkor ezt egyszer mondod, és nem: gyereee... gyerekiskutyám...gyeregyere. Egyszer mondod, ha megindul feléd, akkor kezdj el szaladni (nem felé), nevetve, ha beér, akkor jutalmazd meg valamivel, ami nagyon értékes számára (pl nálunk ez a labda). Ha nem jön, akkor odamész mérgesen, mellévágod a pórázt, majd elhátrálsz és ismét hívod vidáman. A szaladás azért kell, hogy ne úgy döcögjön oda hozzád, mint egy öregasszony - aztán el lehet hagyni.


Ezt gyakoroljátok. Az, hogy a suliban gyakoroljátok, semmit nem jelent, mert a kutya tudja, hogy hol van. A séta folyamán többször is, először csak akkor, amikor láthatóan nem köti le semmi a figyelmét, és ha már ez jól megy, akkor lehet növelni a követelményeket a szaglászástól a madarakig.


A lényeg, hogy a behívást az esetek nagy részében valami szuper dolog kövesse.

2015. máj. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ebből látszik,hogy tekintélyed nincs nála. Hiszen az utca az eléggé inger gazdag környezet. A kutyasuliban minden kutya pik-pak jól viselkedik,mert megszokják.Sulin kívül meg vannak amelyek kezelhetetlenek.Nem egy ilyen kutyát ismerek sajnos,vizsgái meg minden jól sikerült 80-90%. Utcán nem behívható,nem engedelmeskedik,pórázon őrjöng,húz..


Utcán és a réten is hosszú pórázzal engedd el,aztán egyszer szólsz neki "Morzsi gyere ide!" nem jön akkor rálépsz a pórázra,hogy érzi nincs tovább. Újra szólsz neki.Ha nem jön akkor rántsd meg a pórázt.Amikor oda jött jutalmazd.


Nem tudom,hogy mezőn vagy utcán hogy próbálkoztál? Miként nézet ki a szitu?

2015. máj. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy szó: tekintély. Ez az érdekesebbnek kell lenni egész addig működik, míg egy macskát/ másik kutyát meg nem lát. Ott nem biztos, hogy tudsz érdekesebb lenni, ilyenkor kell megmutatni neki, hogy az, hogy menjen oda hozzád nem opcionális, hanem kötelező, MINDEN helyzetben. Hosszú póráz, flakon, következetesség.
2015. máj. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát igen a macskák...olyankor vége mindennek,de ezt már tudom kezelni,hisz pórazon van,ilyenkor egy határozott rántás és jó hangos NEM!A behívást próbàltam játékból,úgy hogy réten voltak elengedve! Jutifalatra nagy nehezen visszajon,de nem mindig hiaba örömködök neki! Ha csak ketten vagyunk a réten akkor is ha van kedve akkor jon csak vissza,persze odamegyek osszeszidom,van h porazon setalunk tovabbb aztan ujra proba! Csak azt hiszem ennyi ido es gyakorlas mellett ezt mar reg meg kellett volna tanulnia!Tenyleg mimdent bevetettem!
2015. máj. 10. 21:00
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja és ha már nagyon mérgesen kiabàlok rá,hogy gyere ide akkor lehasal mintha bántani akarnàm! Bár legalább megáll!Pedig sose bántottam!De ha csak idegbeteg üvöltésre áll meg az se jó!
2015. máj. 10. 21:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, milyen kutyánál működik a hosszú póráz. Szerintem a kutya okos állat, éppúgy tudja, hogy hosszú póráz van rajta, mint ahogy tudja, mikor van suliban - leveszed a pórázt, tudni fogja, hogy nincs hatalmad fölötte. Nekem egyedül ez a labda dolog működött, de hát a kutyák sem egyformák, szerencsére.
2015. máj. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!