Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak vele?

Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

4 éves domináns shar pei-németjuhász ivartalan kan, mentett kutya. Elején mindenre támadt, ma már mindenkivel tök jól kijön, de domináns. Tavaly egy tüzelő szuka miatt 2 testvér ivaros kan (kaukázusi mixek lehetnek) nekiugrottak, egyik a fejét tépte másik a hátát percekig, a gazdájuk tehetetlen volt. Azóta a kutyám azt a kettőt gyűlöli, ha megérzi a szagukat őrjöng. Nem sokszor látom őket, azok mindig póráz nélkül, én meg a sajátomat megfogom mert nem akarok bajt, tudom hogy az enyém nekik ugrana. Őrjöng, morog, liheg, próbálom figyelmen kívül hagyni, de nem tudom mit tegyek. A 2 kutya gazdája kiröhögött, 20 ezer forintos orvosi számlám lett mikor megtépték a kutyái az enyémet, de egy fillért sem fizetett ki, vele nem tudok érdemben beszélni egy alkesz aki csoda ha a lábán megáll míg a kutyáit sétáltatja. Hiába szóltam rendőröknek, köztereseknek, azt mondták nem tudnak mit tenni.

Folyamatosan radaroznom kell hogy mikor-hol bukkannak fel, hogy azonnal meg tudjam fogni a kutyámat és kezdek kikészülni idegileg, mert amúgy kicsi-nagy szuka-kan kutyával kijön, csak ezzel a kettővel nem. Mit tehetnék, hogy ne legyen baj? Hogy fegyelmezzem a kutyámat? Tudom, hogy elrontottam mikor pórázt tettem rá ha közeledtek, de nem tudtam mi mást tehetnék, nekik akar ugrani és mégegyszer nem tudom végignézni ahogy marcangolják, 1 hétig nem bírt utána kakálni mert a végbelébe is belekaptak és szenvedett. Akkor inkább megfogom, de szeretném normalizálni a helyzetet. Jelenleg úgy néz ki hogy meglátom őket, sietek a kutyámért, pórázra rakom, ő hisztizik, én eleinte rászóltam most leültetem/fektetem és igyekszem ignorálni, a két kutya elmegy, és ha látótávolságon kívül vannak elengedem megint, de még percekig ideges. Mit tehetnék a biztonsága érdekében?


2015. máj. 10. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Jól értem, hogy az utcán vannak póráz nélkül? Ilyenkor fotózni kell, bemutatni a hozzád legközelebb eső menhelynek, jegyzőnek, addig járni a nyakukra, míg nem csinálnak valamit.
2015. máj. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Eddig nyakörv se volt rajtuk, de mostanában sok indicensük lehetett, mert a nagyonbikra újabban nyakörvet legalább tesz. Póráz nincs, maga mondta hogy sétára nem is visz, nincs is nekik otthon se. Elhiheted, mindenhol voltam, azt mondták amíg a kutyám él és nem marcangolják halálra, addig nem tudnak ilyenekkel foglalkozni, kerüljem el őket.
2015. máj. 10. 21:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a helyeben mindig tartanék magamnál paprika sprayt, esetleg egy viperát szükség esetére. Nem tartom etikusnak más kutyusok bántalmazását, de ha az én Társamnak nekiugrana egy gondolkodás nélkül cselekednék. Nem csodálkozom hogy a hatóság tétlen.. Semmit sem kezdenek hasonló esetekben.. Kitartást kívánok!
2015. máj. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért hihetetlen, hogy pl a közteres nem csinál semmit. Hiszen tele az ország a pórázkötelezettséggel.

Amúgy gyúrj rá arra, a kutyád szokjon le haragszomrádról. Hiába van oka, kellemesebb lesz az életed neked is, meg a kutyádnak is, ha sikerül közömbössé tenni az ellenséggel.

2015. máj. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos tényleg nem tesznek semmit a hatóságok. Mikor az állatorvod kezelte a kutyámat és kértem tételes számlát az állatorvostól, plusz igazolást hogy ezen és ezen a napon harapott sebekkel kezelte, mikor mondtam a kedves gazdinak hogy legalább valamennyit adjon bele kiröhögött és azt mondta, ha valami nem tetszik pereljem be, amúgy meg miről beszélek, az ő kutyái ott se voltak akkor. Mondom ja kösz, azóta nem szívesen beszélek vele...
2015. máj. 10. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!