Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát szeretnék tartani....

Kutyát szeretnék tartani. Milyen fajtát tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

Kertes házban tartanánk, valamilyen barátságos, nem túl mozgékony kutyust szeretnénk. Persze ezt előre nem tudhatjuk, de olyan fajtát tartanánk amely kevésbé fogékony a betegségekre.

Továbbá mit vegyünk figyelembe választáskor?



2015. máj. 10. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Leonbergi? Csak igényes tenyésztőtől vagy esetleg fajtamentésből! Tökéletes családi kutya, gyönyörű, okos, nem túl energikus, bár elég nagy, de nem a méret a lényeg... ;)az egyik legjobb családi kutya a világon!


Esetleg a golden retriever? Jól alkalmazkodik minden életstílushoz.


Illetve az uszkár. Ők is jól alkalmazkodnak.


Remélem segítettem...

2015. máj. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egy menhelyi felnőtt kutya tökéletes lenne, mert:

- felnőtt lévén már tudni lehet, milyen természetű, mennyi mozgást igényel

- mivel túlélt már sok mindent, ezért valószínűleg erős, ellenálló a szervezete

2015. máj. 11. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Keverék kutyus menhelyről.

Vagy: berni pásztor, leonbergi, bernáthegyi, újfundlandi.

Ha fajtatisztát választotok, akkor arra figyeljetek, hogy jó tenyésztőtől vegyetek kutyát, ahol a szülőknek megvannak a fajtára jellemző betegségekre előírt szűrővizsgálatai, tenyészszemlések, és nem árt, ha kiállításokon is jól szerepelnek, általában jó híre, "neve" van a kennelnek.

A kutyákat családi körülmények között tartják, a kölykökre előjegyzés van, a kiskutyát legkorábban 8 hetesen adják át törzskönyvvel, chippel, 2 oltással, többször féreghajtva, korának megfelelően szocializálva, egészségesen, szerződéssel. Így a legvalószínűbb, hogy a leendő kutyátok egészséges, hosszú életű lesz.

De én inkább a menhelyi kutyust javaslom, mivel nincs egy kimondott fajta "szerelmetek".

A fenti fajták ára kb. 150-250 ezer Ft.

2015. máj. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
0%

Én keverék kiskutyát ajánlok (nem menhelyeset), mert:

-strapabírók, különlegesek, okosak

-nem áll fenn túltenyésztés veszélye

-hirdetőoldalon általában ingyen elvihetők

-nem éri őket trauma a menhely miatt(pl.: ha a gazdájuk kihajította őket)

-ha tudjuk nagyjából az anya és az apa fajtáját és természetét akkor lehet következtetni milyen lesz ha majd felnő

-általában sokáig élnek (a mi keverék kutyánk már több mint 16 éves makk egészséges és életvidám)


Ha a fajta kerül szóba akkor érdemes rövid vagy középszőrű kutyát választani (hosszú szőrűt azért nem mert kutyakozmetikushoz kell vele járni), középméretűt (mert a kicsi kutyának feje is kicsi meg az esze is(általában), a nagy meg nagyon sokat eszik)

Az alomból azt érdemes kiválasztani amelyik már jóllakva kerek pocival szalad feléd ismerkedni---> ez azt jelentheti, hogy élelmes, egészséges, erős és okos.


Remélem segítettem, amikor én kutyát választottam ezeket a szempontokat figyeltem és a tökéletes kutyust találtam. :)

2015. máj. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Golden Retriver (elég nagy ha felnő)
2015. máj. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
0%
Ha nyugodt kutyát szeretnél akkor nem ajánlom a vöröset mert azok állítólag idegesek.
2015. máj. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én keverék kiskutyát ajánlok (nem menhelyeset), mert:

-strapabírók, különlegesek, okosak - ez a fajtatiszta kutyákra is igaz lehet, sőt, a menhelyesekre is! Mi a baj a menhelyesekkel?

-nem áll fenn túltenyésztés veszélye - normális tenyésztőnél sem, a menhelyes kutyáknál meg pláne.

-hirdetőoldalon általában ingyen elvihetők - az lehet, de általában betegek, mivel sokan nem oltatják és chipeltetik őket, és idő előtt odaadják a kicsiket bárkinek, hogy megszabaduljanak az almoktól.

-nem éri őket trauma a menhely miatt(pl.: ha a gazdájuk kihajította őket) - hamar túlteszik magukat. A menhelyen egyébként is rehabilitálják őket, tudják, milyen a természetük, félnek-e valamitől.

-ha tudjuk nagyjából az anya és az apa fajtáját és természetét akkor lehet következtetni milyen lesz ha majd felnő - főleg, ha törzskönyv nélküli kutya, aki csak hasonlít egy fajtára...

-általában sokáig élnek (a mi keverék kutyánk már több mint 16 éves makk egészséges és életvidám) - két vagy három ismerősnek van 13-16 év között, fajtatiszta kutyája


Kérdező!

Menhelyről szerezz kutyát! Több helyre is menj el, és ne azonnal dönts! Ha megtetszik egy kutya, kérd ki sétára, utána esetleg vidd haza próbaidőre, és majd meglátod!

Nem tudom, mennyi pénzt szántok rá, de ha mindenáron fajtatiszta kell, azokra figyelj, amiket a hármas válaszadó leírt! Még annyit, h nem biztos h 8 hetesen megkapod a kutyát, lehet az 10-12 hét is!

2015. máj. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!