Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Parvó után érdemes kutyus?

Parvó után érdemes kutyus?

Figyelt kérdés

tehát volt egy parvós kiskutyám aki belehalt...és nagyon szeretnék másikat de azt mondta az egyik tanárom hogy ne legyen valakinek volt kutyája aki belehalt és ltt újra?

attól félek hogy a következő is elkapná....

(fertőtlenítettünk)köszönöm a válaszokat :)



2015. máj. 11. 14:49
1 2
 1/18 piriiiii ***** válasza:
0%

Nem teljesen érthető a szöveg, de arra gondolt a tanárod, hogy ne legyen kutyája annak, akinek egyszer elpusztult az előző parvóba?

Szerintem ez ostobaság.

Főleg azért, mert az összes kutya elpusztul, egyik sem él örökké, csak némelyik boldogan, öregségében pusztul el, míg némelyik sajnos betegségben. Ez még egyáltalán nem jelenti azt, hogy az embernek nem lehet új kutyája. Sokan vannak, akik úgy érzik, hogy egy új kutyával "eltörlik" az elpusztult kutya emlékeit, de ez is ostobaság.

Volt néhány kutyám sajnos, akiket el kellett altatni vagy elpusztultak betegségben, de most is van három egészséges, szép kutyám, és úgy vélem, mindig lesz. :)

2015. máj. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
nem nem arra gondollt neki is volt áálítólag kutyája aki parvós volt és utána sorra haltak meg a kutyujai és nem tudja miéert erre gondolt
2015. máj. 11. 14:59
 3/18 anonim ***** válasza:
Esetleg be kellene oltatni... Igaza van, ne legyen. Szerintem a felelőtlenségre utalt
2015. máj. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
tehát a kutyus fent volt a nappalinkba é hogy ne legyen legalább egy évig ezt tanácsolta
2015. máj. 11. 15:00
 5/18 anonim ***** válasza:

Parvó ellen van védőoltás. Beadatod neki és kész.


Én a mostani blökit az utcáról fogadtam be, pár nappal a befogadás után kijött rajta a betegség, de megmenekült, hála az orvosoknak. Akkor tudtam meg, hogy van oltás ellene, amit nyilván nem kapott, hisz kóbor kutya volt.

2015. máj. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
menhelyröl foggattuk örökbe be lett oltva pénteken és hétfőn hoztuk el egy hetet ,,szenvedtük,, mindenre elvittük amire lehetett jobban nézett ki de éjszaka meghalt én nem azt kértem hogy ezeket vágjátok a fejemhez nekem is nagyon rossz nm bántani akrtuk hanem hogy boldog legyen ennyi szükségem van egy kutyusra...az volt a kérdés hogy a következő is elkaphatja ha ugyan ide kerül? persze nem menhelyről....
2015. máj. 11. 15:04
 7/18 anonim ***** válasza:
Sajnos csunya betedség! Ettől lehet késöbb is kutyád! parvó elleni óltás is létezik-megelőzés...
2015. máj. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
de naa tudom szeretnék is meg minden de elkaphatja ezt a vírust valahogy meglehet ölni hogy végleg 1000% meghaljanka a bacik és elne kapja a kiskutya
2015. máj. 11. 15:07
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A parvo vírus elég sokáig megmarad pl a saját udvarban a talajon is.

Lakásban azért jobban lehet fertőtleníteni. Csak éppen a vírusokat általában nem az általunk a háztartásban használt fertőtlenítők pusztítják el.

Ha új kutyában gondolkodtok, legalább egy fél-1 éves, mindennel oltott kutyátok legyen.

2015. máj. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Itt mondja neked mindenki, hogy oltass! Lehet új kutyád, csak mielőtt odaveszed magatokhoz, essen át a kötelező oltásokon és várjátok meg a kialakult védettséget is. Állatorvos tájékoztat erről.

Fertőtleníthetsz a házban/udvaron, de oltás nélkül nem 100%.

2015. máj. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!