Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy ideggyenge, nagyon félős...

Egy ideggyenge, nagyon félős kaukázusi juhász keveréket hogyan lenne érdemes nevelni?

Figyelt kérdés

A menhelyen tetszett meg egy kiskutya, akit az előző befogadó "idegbajra" panaszkodva visszavitt. Én megsajnáltam, és úgy érzem, lenne türelmem a szocializálásához, de azért aggódom egy kicsit.

Az ilyen kutyusokat fokozatosan hozzá kell szoktatni az emberekhez, akkor is, ha nagyon nem akarja?


2015. ápr. 19. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Szakember segítségével leginkább. A félős kutyák is, meg a kaukázusi jellegűek is nehéz esetek, a kettő együtt meg tényleg nem az a "házi módszerrel megoldom" kategória. Persze lehet, hogy sikerül, de ha nem, abból nagy gáz lehet.

És kérlek, csak akkor ideggyengézd le, ha állatorvos állapította meg, hogy tényleg beteg, nem csak alulszocializált és ezért alacsony ingerküszöbű.

2015. ápr. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tán a Fürtöst nézted ki? :D


Én is ugyanazokat tudom mondani, mint Akumi:

- Nagyon sokan a saját idiótaságuk termékére (lásd cocker rage-es kérdező néhány kérdéssel alább) ráfogják az ideggyengeséget, holott a tényleges idegi vagy agyi sérülés lényegesen ritkább.

- A befogadók sok vicces történettel szoktak kutyát visszavinni menhelyre - az a legtisztább, ha a menhelyi dolgozókat kérdezed a történtekről illetve a kutyus viselkedéséről, temperamentumáról, problémáiról.

- Mivel a bombabiztos szocializáció a kezelhető felnőtt kau alapja, én is csak azt tudom javasolni, hogy csak akkor fogadd be a kutyust, ha a kutyaiskola/szakember igénybevétele megoldható.

- "Az ilyen kutyusoknak" menedzselni kell a félelmét, különben később még hatalmas gondok adódnak belőle.

2015. ápr. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)


Igen, Fürtöst néztem a Tappancsnál. :D De már egyik barátnőmmel kiderítettük, hogy van gazdijelöltje, szóval megnyugodtam, annyira édes kiskutyának tűnik, megérdemel egy új esélyt. :)


A válaszokból azért tanultam, eszembe fog jutni, ha egyszer tényleg ilyen helyzetbe kerülök. :)

2015. ápr. 20. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!