Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta higgadtabb,...

Melyik kutyafajta higgadtabb, lustább?

Figyelt kérdés
Nem értek a kutyusokhoz, de nagyon szeretem őket. Én viszont elég otthonülő típus vagyok, csendes és melankólikus típusú kutyát keresnék. :) Tudtok segíteni? Milyen típus illene hozzám? Méret mindegy, ahogy a szőrhosszúság is, szívesen gondozom, és sétálnánk is sokat, természetesen, de nem vagyok az a maratoni futó/állandóan játszó típus.
2015. máj. 11. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Basset hound.
2015. máj. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%

Ne fajtát keress. Minden fajtán belül hatalmasak az eltérések.

Menj el egy menhelyre (Az én kedvencem az Elek-Ágh, de tök mindegy). Ott nem kis kölyök kutyák vannak, látod a jellemüket, vérmérsékletüket.

Ha fajtát akarsz: Csivava, törpe yorki. Elég kicsik ahhoz, hogy ellegyenek egy lakásban is, de a séta azért nekik is kell!!

Az ilyen kicsi kutyáknál a nevelésre oda kell figyelni, mert könnyen válnak "ideggörccsé"

2015. máj. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mopsz. A bulldogok sem kimondott atléták, bár egy ágyúgolyó sebességével és lendületével képesek rohangálni, kb. 5 percig. A lépcsőzést nem bírják.

De ha bemennél az első menhelyre és előadnád a kívánságodat, biztos, hogy a gondozók örömmel segítenének. Az idősebb kutyák gyakran nyugodtabbak, és ha nem vagy vevő egy kölyökkutya viháncolására, akkor egy középkorú keverék lehet, hogy jó társad lenne.

2015. máj. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Mivel nem vagy fajtabolond, menj ki néhány menhelyre, válassz onnan egy hű társat! Az ott dolgozók fognak tudni segíteni a kiválasztásban!

Egyébként meg törpe yorkie nem létezik!

2015. máj. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy létezik-e (igazából nem is érdekel, mert a fajta izét ebben a formában életveszélyesnek látom), de a yorkiból is létezik kis testű (ebben biztos vagyok, optikai ellenőrzést végeztem) én törpe yorki néven ismerem, ha nem az akkor bocs, és kérlek világosítsd meg Micimackó agyamat
2015. máj. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Rendben, felvilágosítalak :D

Nos, valóban vannak kisebb méretű yorkiek. Ezeket a tenyésztők is tudják, de ők nem különböztetik meg őket sem törpe, sem mini, sem extra mini jelzővel.

Azonban vannak az úgynevezett szaporítók, akik direkt ilyen kutyákat raknak össze mindenféle genetikai háttér ellenőrzése, törzskönyv és miegyéb nélkül, holott ezeket a kiskutyákat nem lenne szabad tovább tenyészteni, pont a kis méretük miatt. Yorkshire terrierből egy méret van, akit érdekel, rákereshet a fajtastandardra, persze mint írtam, születhet kisebb méret, de az semmi esetre sem mini :)

2015. máj. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Angol bulldog, csak ő pukizik és horkol. Még érdekes módon az agarak is nagyon lusták, rövid ideig szaladgálnak, aztán egész nap alszanak.
2015. máj. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a legtöbb menhely tele van olyan kutyákkal, akik pont a csendességük, melankolikus természetük miatt nem kellenek senkinek. Sokan vidám, cuki kutyákat keresnek. Jellemzően a közepes termetű fekete keverékek nem kellenek senkinek, hiába vágynak ugyanúgy a szeretetre. Nekik jó esélyük van, hogy a menhelyen öregszenek meg... :(

Nézz körül pár menhelyen, hátha találsz egy olyan kutyust, aki ugyanolyan csendes, mint te, és megtaláljátok a közös hangot!

2015. máj. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!