Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kedves kutyások, ti hogy...

Kedves kutyások, ti hogy viselitek a 'cirkuszi majom' szerepet? Mik a stratégiáitok ellene?

Figyelt kérdés
Pl. mikor bemegyek egy kerthelyiséggel rendelkező étterembe enni egyet, a kutyáim a pad alatt fekszenek, én eszem, erre odajön az illemkönyvet ritkán látott kiscsaj, hogy megsimogathatja őket? Mondom, cicukám, nem tűnik fel, hogy ennék? Erre persze úgy néz rám, mint a véres rongyra. Miért gondolják egyesek, hogy azért vagyok kutyákkal, hogy az ő szórakozásukat szolgáljam? Vagy tegnap a pincér. Hozza ki a kaját, elkezd egyik kutyámmal jópofizni, mire az persze menne imádtatni magát, megszólalok: 'Fifike (itt a kutyám valódi neve volt), nem látod, hogy enni szeretnék?' Persze nem Fifikének szólt, hanem a roppant 'illemtudó' pincérnek, aki végül vette a lapot. Ti hogy kezelitek az ilyen helyzeteket?
2015. máj. 11. 15:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%

Nem vagy te egy kissé antiszociális hisztérika?


Engem nem zavar.

2015. máj. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Hozzávetőleg így. Ha udvarias akarok lenni, azt mondom: Nem lehet megsimogatni feladatban van. Ettől általában tányér méretű szemek és sűrű bólogatás lesz a kérdezőben.

Sajnos nincs mit csinálni. Én néha szájkosarat használok. Ha föladom a kutyára, akkor békén hagyják.

2015. máj. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Hehe, ez a feladatban van ez jó ötlet, ezt legközelebb megpróbálom:)


Ha az antiszociális hisztérika jellemzője az, hogy ha bemegy egy étterembe a párjával enni, akkor nem szeretne Pannácskával, Margit nénivel és Józsi bácsival csevegni, pluszban a kutyákat fegyelmezni, hanem inkább nyugodtan elköltené a vacsoráját, akkor de, az vagyok.

2015. máj. 11. 15:53
 4/17 anonim ***** válasza:
74%

Na újabb mintapéldánya a nagy magyar kutyásoknak... És akkor csodálkoznak, hogy ennyire le vagyunk maradva külföldtől... Tudod esetleg talán (bár gondolom szentségtörés amit mondok) hálásnak kellene lenned, hogy van olyan hely ahol szeretettel várnak a kutyáddal, mert gondolom nem omlik össze kis világod ha Fifike (ráadásul nem is egy Fifike ha jól értem, hanem több...) nélkül kell elfogyasztanod a kajád, ők mégis örömmel fogadnak vele együtt... De persze a magyar kutyásoknak minden jár, és mindenki más fogja be. xD De aztán ne csodálkozz ha legközelebb nem fogadnak jó szívvel, ha ennyi emberség nincs benned, hogy normálisan szólj hozzájuk. Sajnos a világ így működik. Nem csak jogaink vannak.

Amúgy engem is idegesít ez, ha az utcán vagyunk, ilyenkor szépen megmondom, hogy hagyjanak békén és elmegyek onna. De egy étteremben ahol szolgáltatásokat kínálnak neked és ahova ebben az országban még ritkaság, hogy kutyát engedjenek be, ott még egy h*lye is rájön, hogy kissé máshogy kéne viselkedjen, ha mindenáron kutyát akar vinni. Engem pl hívtak bemutatózni, szinte könyörgött az egyén. De nemet mondtam, mert az nekem csak addig oké, amíg megmutatom mit a tud a kutyám. Attól meg undorodom, ha utána ott kell jópofizni az emberekkel akik meg akarják fogni a kutyám... Mivel úgy gondoltam nem lenne illendő lerázni őket ha már olyan kedvesen megnézték az előadásom, így inkább el sem vállaltam.

2015. máj. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kölyök kutyám van még, és annak érdekében, hogy emberekhez szokjon a normálisan viselkedő, kérdezni tudó embereknek meg szoktam engedni, hogy simogassák, ez esti sétánként 4-5 embert jelent kb. Főleg gyerekesek kérdezik, (ez az egyetlen mód, hogy gyerekekkel is találkozzon, mert családban nincs).

Múltkor vártunk kint a bolt előtt, míg párom bent volt (nem kötöm ki) és jöttek felénk. A kutyám automatikusan mozdult, hogy felugrik (folyamatban a leszoktatás) és agyon nyalja az illetőt és halálra simogattatja magát. Letiltottam neki, mert semmi nem jelezte, hogy ennek örülnének, és azért nem kell minden egyes emberhez odamenni. Erre a csajok szó nélkül elmentek mellettem és a másik oldalamon kicsit mögöttem leguggolt és paskolta a térdét, hogy ugorjon fel a kutya, amikor már nem rájuk figyeltem. Hát én elmeséltem a csajszinak, hogy ennek mi a helyes menete. Köszönsz, kérdezel, várod a gazda engedélyét és utána úgy piszkálhatod, ahogy megengedték. Hát nem volt kedves a tekintette meg vissza is böfögött valamit, de nem érdekelt.

Volt olyan is, hogy a kutyámhoz a bokor mögül kiugrott egy kislány és elkezdte dögönyözni. Persze azonnal rászóltam elég erélyesen, hogy most rögtön fejezze be és elhúztam a kutyát (gyerekhez nem értem) és mondtam neki, hogy így kérdés nélkül soha többet ne rohanjon le egy kutyát. Mint kiderült az apja a házunkban lakik és ő mondhatta neki (néhány méterre állt a másik gyerekükkel), hogy jöhet. Nem baj azóta megkérdezi a kislány, hogy szabad-e simogatni....

Sajnálatos, hogy ezt nem tanítják meg a gyerekeknek, az meg főleg, hogy egy felnőttnek magától nincs ennyi esze.

2015. máj. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

Stratégia? Ne vidd magaddal a kutyát...ha egy kutyáshoz így megy valaki oda, akkor valószínűleg azért teszi hogy kedveskedjen neked, nem azért mert még sosem látott kutyát.


A pincér is valószínűleg azért csinálta, hogy kifejezze, nem gond hogy ott van a kutyus, senkit nem zavar, ott maradhat. Ez inkább kedveskedés akar lenni, mert voltam már olyan kertes helyen, ahol szóltak hogy menjek el, mert a kutya ide nem való. Pedig kint voltunk, nem bent ahol a többi vendég ül.

2015. máj. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

71-esre nem reagálok, vele nem szeretnék kommunikálni.


90-es: igen, ezt én is így csinálom, mikor utcán vagyunk, boltba megyünk, sétálunk én is meg szoktam engedni, hogy megsimogassák, a gyerekeket külön szoktam okítani is, hogy hogyan kell helyesen, mikor odarohan a gyerek, nem lecseszem, hanem a szülőnek elmondom, hogy más kutya harapós lehet. De mikor látják, hogy épp eszem, párommal beszélgetek, erre jön oda a tahó mit sem törődve ezekkel a dolgokkal, hát ki tudok akadni. Talán a kötelező hittan és etika helyett a kötelező illemtant nem ártana bevenni az oktatási rendszerbe.

2015. máj. 11. 16:02
 8/17 A kérdező kommentje:
Ja, mielőtt bemegyek ilyen helyre mindig megkérdezem, hogy be lehet-e menni, nem várom el alanyi jogon. Ha viszont egyszer azt mondják, hogy oké, hadd ne kelljen már a cirkuszi majom szerepét magamra vállalni.
2015. máj. 11. 16:03
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is amondó vagyok hogyha fegyelmezni kell a kutyát az étteremben, akkor ne vidd el.

Nekem az eddigi tapasztalataim alapján ha valaki odajön megsimogatni, akkor mondja, hogy jaj de cuki, mennyi idős, milyen fajta, aztán elmegy, kb. 1,5 perc. Nekem ezen még soha nem jutott eszembe idegeskedni, akkor sem, ha a párommal voltam.

2015. máj. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Csináltass reklám póló nyomtatósokkal egy ilyen nyakörvet magyarul:


[link]

2015. máj. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!