Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jack Russell Terrier és a...

Jack Russell Terrier és a Labrador jó párosítás?

Figyelt kérdés

2015. máj. 11. 16:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Kan kutyát nem tudom. A szukánál kiveszik a méhet és a petefészket. A műtétek ára a kutyák méretétől függ! De kérdezz rá az orvosnál, hogy kivesz-e mindent, mert van olyan orvos, aki bent hagyja a méhet, ami HIBA!
2015. máj. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A kan kutyánál eltávolítják a heréket ( a herezacskó általában marad).

A szukáknál a petefészket veszik ki, a méhet pedig csak akkor, ha már van benne magzat.

Mindkettő rutinműtétnek számít, minimális a kockázat.

Szerintem neked elég a kan kutyádat kiheréltetned,nem kell a szukát is ivartalanítani, ha nem akarsz extra költségeket.

A herélés kb. 5-8 perces beavatkozás, 6-8000Ft körüli összegért (nagyobb testű kutyánál több!!) a szukák ivartalanítása hosszabb műtét, jóval drágább is: 13000 Ft körül kezdődnek az árak, nagyobb kutyáért (pl. Labrador) akár 20000Ft-ot is elkérhetnek.

2015. máj. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Az én szuka kutyáimnak a méhét is kivették, pedig nem voltak vemhesek. Mivel a méh maga is termel hormonokat, ha bent hagyják, a későbbiekben még előfordulhatnak bizonyos daganatok, a méhgyulladásról nem is beszélve. Az én dokim mindent kiszed, tiszta sor. Nagyobb műtét, de ha ügyes a doki, se-perc helyrejönnek a kutyák.

Kanoknál nem akkora műtét, de mindkét nemnél érdemes gallért tenni a kutyákra legalább egy hétig, és elzárni őket egymástól, mert előszeretettel nyalogatják a sebet, amitől szétjöhetnek a varratok.


Volt Jack Russellem is, labradorom is. Ha a JRT megfelelően van szocializálva, és testben-agyban durván lefárasztva, nem lesz gond. De bár vannak egyéni különbségek, többségük tényleg durván pörög. Gondosan hozzá kell szoktatni őket más kutyákhoz és a hatalmaskodó kis próbálkozásaikat folyamatosan (FOLYAMATOSAN!!) nyirbálni. Nagyon következetes gazdának valók csak.

A labik jámborabbak, de nagy jóindulatukban ugyanúgy képesek romhalmazzá változtatni a házat. :) Vadászkutyák, még ha ezt már el is felejtették, sok mozgást és foglalkozást igényelnek. Mindkét fajta akkor a legboldogabb, ha elnyúlhat a kanapén vagy a gazda ölében.

Cserébe iszonyúan okosak. Számíts rá, hogy ha megfelelően foglalkozol velük, messze földről csodájára fognak járni az okos kutyáidnak, de ha minimális lehetőséget hagysz rá, úgy csinálnak belőled hülyét, mint a pinty.

2015. máj. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az én szuka kutyámnak is kivették mindenét, pedig nem volt vemhes. Amelyik orvos nem vesz ki mindent, csak a petefészkeket, az kontár. De persze a pénzt gondolom ugyanúgy felveszi...
2015. máj. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönök szépen minden választ!
2015. máj. 12. 13:39
 16/16 anonim válasza:
Nálunk egy lány Jack Russell terrier és egy fiú labrador van.3 hónaposak. Ha párosodni fognak akkor milyen kutyák születnek?
2016. márc. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!