Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyakran kell etetni...

Milyen gyakran kell etetni egy si-cu kutyust?

Figyelt kérdés
Sajnos sokat van egyedül a lakásban, mert a munkámból kifolyólag utazgatnom kell. Ilyenkor általában a testvéremet kérem meg, hogy gondoskodjon róla. Mit és mennyit ehet, hogy a körülményekhez képest egészséges maradjon? Elég e számára az alkalmankénti fél óra foglalkozás? A kiskutya fél éves.
2010. febr. 24. 10:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Miért van kutyád? Nem értem...
2010. febr. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Ha ennyire nem tudsz foglalkozni egy kutyával akkor minek kellett neked?

Napi 2x kell neki enni adni, és sokat foglalkozni vele!!!

Mi a kutyáinkkal napi 2 órát foglalkozunk, de 1 órát mindenképp ha kevesebb időnk jut rájuk aznap. Persze hétvégén többet mint 2 óra.

Szerintem add inkább oda a kutyust, aki tud is vele foglalkozni, és nem csak dísznek tartja!!!

2010. febr. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Naponta kell etetni. Bár még csakorlatilag kölyök, tehát jobb lenne neki, ha legalább kétszer kpna enni egy nap. Az alkalmankénti fél óra semmiképp nem elég neki. Naponta legalább kétszer le kellene vinni sétálni (inkább többször), és órákat kellene vele foglalkozni a sétákon kívül is. Hogyan fog így szocializálódni szegény? Jobb lenne inkább olyan helyet keresni neki, ahol családdal tud együtt élni. Legalább olyankor, amikor te nem vagy otthon. Tesódék nem tudják magukhoz venni? Vagy akkor már inkább keress neki másik gazdit.
2010. febr. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Neked kaktusz kellene, nem kutya. :-( Már bocs.


Egy féléves kiskutyát naponta kétszer kellene etetni, és naponta 4x-5x levinni, amiből kettő hosszabb séta legyen. Ez egyébként nem a kutya fajtájától (csivava vagy shi-tzu) hanem az ÉLETKORÁTÓL függ. Az én menhelyi keverékemet is pont olyan gyakran kell etetni, sétáltatni, foglalkozni vele, mint a legkiválóbb tenyészkutyát.

2010. febr. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdehetem miért vállaltál kutyát??

Egész nap egy lakásban van fél órátfoglalkoznak vele akkor se a gadája,sétálni kiviszi le?Ha egyálltalán leviszi valaki??!

Minimum 2-er kell egy nap enni adni neki.

2010. febr. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
szegénykém... :S nagyon sajnálom ezt a kiskutyát, fél éves, naponta 4-5x kéne levinni sétálni, 2x kéne enni adni neki, prémium minőségű kölyöktápot kistestű kutyának, súlyától függően... alkalmanként fél óra foglalkozás az mit takar pontosan? mennyi az a sok idő, amit egyedül tölt?
2010. febr. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Édesapámnak vettem a kutyust, mert ő mindig otthon volt, de sajnos két hete elhunyt. Próbáltam magammal vinni, de nem marad meg a kocsiban. Reggel mielőtt dolgozni megyek, megetetem, és csak este érek haza. A köztes időben a testvérem és a barátnője foglalkozik vele kb. fél órát, esetleg egy órát, attól függően, mikor mennek dolgozni. A tesóm nem tudja magához venni, mert a nagymamával lakik, és ő nem szereti a kutyákat, eladni pedig azért nem szeretném, mert legalább van társaságom, amikor hazamegyek. Nehéz egyedül, mióta apum meghalt. Tudom, hogy ez így nem megoldás, de bízom benne, hogy előbb-utóbb sikerül "megnevelnem", hogy ne ugráljon az ölemben, amíg vezetek, és akkor magammal tudom vinni.

Még egyszer köszömöm a válaszokat.

2010. febr. 25. 15:06
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom.

Mi staffunk is mindig vezetésközben közénk mászott, mert neki fontos, hogy lásson mindent, de ez baleset veszélyes főleg h. már nem éppen kisdarab:D

A kutyaoktatónk azt mondta, hogy lapos pórázra(nem bőr) kössünk csomót, úgy hogy a pórázon a csomó az autón kívűl legyen és úgy csukjuk be az ajtót, és a pórázra a csomót olyan helyre kell tenni, hogy a kutya kényelmesen tudjon űlni, és ne úgy hogy húzza a nyakát. Remélem érted valamennyire.

Nálunk teljesen bevált. Vége lett a vezetés közbeni közénkugrálásának.

2010. febr. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát így már kicsit máshogy hangzik :-)

Ha le tudod vinni reggel és este és a tesód is leviszi sétálni napközben, akkor tulajdonképpen nincs nagy gáz. Persze jobb lenne több idő a kutyusra, de így már nem hangzik olyan rosszul, mint az elején.

Menj be egy Fressnapfba, ott tudnak neked segíteni, hogy ilyen kutyusnak milyen táp lenne a legmegfelelőbb, illetve tudnak neked esetleg tanácsot adni, hogy hogyan tudnád magaddal vinni a kutyust napközben. Próbáld meg hétvégente szoktatni az autóhoz. Még elég siatal, megszokná azt az életmódot. Lehet kapni külön autóba való pórázt, amivel ki lehet "kötni", vagy megpróbálhatsz valamilyen szállítóboxot is, amiben ellenne a kocsiban is. Remélem tudtam még valamennyit segíteni.

/harmadik, 11:13-as voltam/

2010. febr. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

egy fél éves kiskutyával rengeteget kell foglalkozni, én még mindig azon a véleményen vagyok, hogy a kutya érdekeit is szem előtt kéne tartani, mert az, hogy egy kölyök egész nap egyedül van otthon, leszámitva azt az alig fél órát:S szerintem ultragáz...

lehet venni kutyaszállitó boxot, biztonsági övet kutyáknak, és hozzá kell szoktatni az utazáshoz... amúgy nekem is shih-tzum van... társasági kutyák, nem jó nekik, ha sokat vannak egyedül...

2010. febr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!