Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van kutya, aki nem...

Miért van kutya, aki nem érdeklődik a másik iránt, és a másik, akit meg csak a kutyák érdekelnek?

Figyelt kérdés
Nézem némely kutyát az utcán, sétál, szaglászik, nem érdekli, ha szembe jön egy másik kutya, nem is akar odamenni szaglászni, nem nézi meg, stb. Az én kutyám meg már 100 méterről kiszúrja, ha egy másik kutya jön szembe, és azt figyeli. Nem hiszem, hogy csak tanítás, nevelés kérdése. Lehet tenni valamit azért, hogy az én kutyámat se érdekelje annyira a többi kutya?
2010. febr. 24. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez fajta, és személyiségfüggő náluk is. A miénk is ilyen "kutyaőrült", nem tudtuk kinevelni belőle. Bár az ilyen kis miniebek már legalább nem csigázzák fel annyira, és azt elértük, hogy attól függetlenül, hogy oda akar menni, nem megy, ha azt mondom, hogy nem mehet. Szerintem az a lényeg, hogy ezt megtanítsd neki, arról, hogy kutyás legyen nem hiszem, hogy le lehet teljesen szoktatni. Milyen fajta egyébként?
2010. febr. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért van ember, aki "magának való" és a másik a társaság közepe?
2010. febr. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert előlény akit különböző hatások érnek, akinek egyénisége van. És meg lehet rá tanítani hogy melletted maradjon és fegyelmezett legyen de attól még érdeklik a kutyák.
2010. febr. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

keverék, közepes méretű, olyan beagle-szerű.

Csak az a baj, hogy így állandóan fegyelmeznem kell, mert ha rászólok, hogy ne menjen oda, akkor nem megy, de emiatt nekem állandóan figyelnem kell, hogy van-e a környékünkön kutya éppen...

amúgy -csak kíváncsiságból - van olyan fajta, amelyiket nem érdekli a többi kutya, vagy ezt így nem lehet kimondani... Nekem kellett volna már kiskorában tennem valamit, hogy le legyen ilyen, vagy ezt nem lehet megakadályozni?

2010. febr. 24. 12:40
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Bichon havanesém-et annyira nem érdeklik az ebek, főleg nem a nagyok :). Szaglászik, mászkál, szótfogad meg velem játszik esetleg ha tanítani akarom akkor megcsinálja...HA sezmeb jön velünk 1 kutya akkor oda megy és megnézi vagy még azt sem...Egyéniség kutya az biztos :)
2010. febr. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha sokad viszed kutyák közé akkor már nem lesz neki olyan érdekes. Legfeljebb ezt tudom ajánlani. Nagyon kevés kutya van akit nem érdekelnek a többiek és nem fél vagy más baja van.
2010. febr. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!