Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet egy két év...

Hogyan lehet egy két év körüli kutyát leszoktatni a felugrálásról?

Figyelt kérdés
Kb. két éve megjelent nálunk egy kedves középtermetű keverék kan kutya. Annyira kitartó volt, ült a kapunk előtt, a távozó családtagokat kikísérte a buszhoz, majd visszaült, hogy harmadik nap beengedtük, befogadtuk. Nagyon ragaszkodó, jó házőrző. Azonban van egy nagyon rossz tulajdonsága. Mindenkire felugrál, és a kerítésnél is ugrálva, vicsorogva ijesztgeti az arra járókat. Nem tudom, mit lehetne tenni, tud valaki segíteni?
2010. febr. 24. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor elkezd felugrálni, akkor éles hangon kiálts rá, hogy: Nem! Remélhetőleg, egy idő után az ugrálást összeköti a kellemetlen éles, hanggal, és nem teszi többet. Esetleg jutalmazd meg, ha nem csinálja! A spektrumon így csinálta Victoria, a kutyás nő,a póráz két végén c. műsorban.
2010. febr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
ennéle van egy könnyebb...jobban megérti. amikor rádsurik, mondjads hogy nem , és lökd le magadról, de erőteljesen, ne tutyimutyin.hogy érezze.ha nem akkor adj neki egy taslit, és akkor biztos megjegyzi...de ezt kiskorában kelett volna nem most...jókor kapsz észhez...az én kutyám is flugrik rám, de csak ha meghallja a hopp szót...ennyi
2010. febr. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Igen, ez megoldás lehet. Viszont ne akard leszoktatni arról, hogy az idegeneket "ijesztgeti", megugatja. Ez a dolga.
2010. febr. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves másodk válaszló:

"...de ezt kiskorában kelett volna nem most...jókor kapsz észhez..."

Honnan tudod,hogy gyerekként került oda??


Kedves Kérdező:

Erre több módszer van én is leirok még egyet:

Mikor felugrik azzonal fordulj el és addig ne is nézz rá ameddig ugrál,mikor abba hagyta az ugrálást adj neki jutalomfalatot vagy jól simogasd meg és mikor megint felugrik akkor elgordulsz és bemész,ezt párszor eljátszod akor megfogja tanulni vagyis nekünk ez jött be :)

Sok Sikert.

2010. febr. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pontosan így kell. használd a marad vagy nem szót és fordíts hátat neki,ne szólj többet hozzá míg ugrál ha nyugton marad adj neki juti falatot.
2010. febr. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A területét védi a kerítésnél,ahová befogadták.Próbáld az előző módszert amit írtam ott is legyél mellette amikor vicsorog és használd a marad szót és jutalmazd ha nem ugat.De erről nehéz lesz le szoktatni mivel védi a háziakat.
2010. febr. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves 15:18-as:

Nem kiskora óta van nálunk, de mióta befogadtuk, azóta próbáltuk leszoktatni. Olvastam sok kutyákról szóló könyvet, kipróbáltuk a hátsólábra lépést, de olyan gyors, hogy mire rálépnénk a lábára, már messze van.

A többieknek: értem én, hogy a házat és minket őriz, hálás is vagyok érte, de nem kéne a járókelőknek szívinfarktust kapni! Aki rendszeresen jár erre, az már megszokta, a gyerekek kimennek az úttestre, de aki először jár erre, az bizony nagyon megijed, és többnyire a kutya gazdáját szidja, és megértem. Ha ép kint vagyunk, rászólunk, akkor szolidabb

2010. febr. 25. 07:36
 8/10 anonim ***** válasza:
Amikor fel akar ugrani, huzd fel a térded magad elé, akkor a mellkasával a térdednek fog ugrani, és miután ott nekik tele van idegvégződésekkel, kellemetlennek fogja találni, és abbahagyja. (Félreértések elkerülése végett, nem mellbe kell rugni.) A dobik is igy lettek leszoktatva.
2010. febr. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát ha más megoldás nincs a kerítés utcai oldalára ahol megugatja a járókelőket ültessetek valamilyen sövényt esetleg olyat ami szúr is,hamar megnő és nem tud oda menni,a kapunál megoldás lehet egy másik ugymond belső kapu vagy dupla kapu/kb egy méterre a másiktól/ felrakása akár megoldás lehet az is hogy elrekesztitek egy hátsó udvari kenelben ami megfelelő nagyságú és ha nem vagytok kinn az udvaron abban van.De esetleg kutya iskola ahol leszoktatja erről szakember.
2010. febr. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Alapból sövény van a kerítés mellett, így ott nem tud felugrani, marad a kiskapu, és a nagykapu. Már a csengőt is át kellett költöztetni a postaládára, mert megnyomni sem merte senki. A két kaput nem tartom jó megoldásnak, és hátracsukni sem szeretnénk, kell a mozgás neki, így érzi jól magát. A kutyaiskola lehet, hogy jó megoldás lenne, de attól félek, hogy az nagy kiadás, és hát nem vagyunk túlságosan eleresztve anyagilag :(
2010. febr. 27. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!