Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 éves spánielt, aki lakásban...

7 éves spánielt, aki lakásban volt eddig hozzá lehet szoktatni ahhoz, hogy udvari kutya legyen?

Figyelt kérdés
Megszokott arcok nnyi törődést körül,ugyanannyi törődést kapna,max tálen lenne rosszabb neki kicsit
2015. máj. 14. 22:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem raknám ki. Másrészt szerintem télen NEM kicsit lenne rosszabb neki.
2015. máj. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Most gondolj bele abba, hogy mindig ott a meleg lakás, a pihe puha ágyikó, sok simogatás, és egyik napról a másikra kiraknak a nyirkos kertbe a sárba, a kemény házba..

Ez nekik olyan, mintha neked a meleg lakásból a Lánchíd alá kellene költöznöd.

Nappal legyen kint a kutya, este bent, ilyen idős korban ne akarjátok már kirakni.

2015. máj. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
7 évig bent volt,miét tennéd ki?
2015. máj. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"ugyanannyi törődést kapna,max tálen lenne rosszabb neki kicsit"


Uyge ezt te sem gondolod komolyan!

Miért kell szegény ebet 7 év év után kibaxni az udvarra?

2015. máj. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Talán idővel megszokná, de nagyon nehezen (bár ez egyed függő is). Az én kutyám csak 3 éves, de ha kertes házba megyünk nyaralni, akkor is mindig az ajtóban tobzódik, ha mi bemegyünk, egy hét után is. Arról nem is beszélve, hogy sokkal kevesebb törődést fog így kapni, abban az értelemben, hogy sokkal kevesebb időt tölthet veletek, ami akkor is fontos a kutyának, ha nem aktív időtöltés.


Egy kutyaajtóval nagyon praktikusan meg lehetne oldani, hogy magától kijárhasson a kertbe.

2015. máj. 15. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.A helyzet az,hogy az egyik szülőm nem olyan régen elhunyt ,(kb fél éve) vele éltem eddig, a kutyus is.Nehéz megoldani,hogy eltartsam magam,őt is,nappali tagozatos vagyok,dolgozom is mellette,ősszel egyetem miatt másik városba költözöm.Ott horriblis áron vannak kiadó lakások,alig akad olyan ,aki enged háziállatot,még azt sem tudom,hogy hol kapok állást,hazaérek-e majd időben,hogy levigyem a kutyám...A másik szülőm nagy nehezen felajánlotta,hogy befogadná őt, az udvarba,a kutya ismeri,és szereti őt is. Több ismerősöm is tett "ajánlatot", de szerintem inkább ismerős környezetre van szüksége a kutyának...Ez az én dilemmám...
2015. máj. 15. 08:53
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ismerősnél lakásba kerülne,biztos hogy jobb lenne a kutyának.
2015. máj. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Kedves kérdező.

Nekem van egy 15 hónapos Pit bullom, aki mindig is benti kutya volt. 4 hónapja kiszoktattuk a testvéremmel, mert mindent megrágott. Mivel 6 év van köztük, nem nagyon tudhatom ezt. Nem olyan jó ötlet szerintem kirakni.. :(

2015. júl. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jobb lenne neki akárhol máshol lakásban. És nem a hőmérséklet miatt, hanem mert ott emberekkel lenne, amikor otthon vannak. Még az együtt alvás is rengeteget számít a kutya közérzete szempontjából, hiába látszólag tök passzív dolog.
2015. júl. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azóta édesapámhoz került a kutyus az udvarra,hál istennek hamar megszokta,kapott egy fűthető ólat,és sokat foglalkoznak vele,persze mindig megszakad a szívem,mert tudom,hogy hamar visszaszokna a puha ágyba és attól függően,hogy könnyen megszokta a helyzetet,nagy törés ez az ő életében...
2016. júl. 11. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!