Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek után össze lehetne...

Ezek után össze lehetne szoktatni egy macskával?

Figyelt kérdés

Van egy német juhászkutyám, idén lesz 4 éves. Amikor megvettem, volt egy macskám is, akivel egy év alatt sem sikerült összeszoktatni. Az első találkozáskor a macska végigszántotta a kutya orrát, és onnantól kezdve háború volt. Csoda, hogy a macska megúszta. Végül egy év múlva a cicát ismerősömnek ajándékoztam, mert a helyzet tarthatatlan volt. Ott viszont a tacskóval jól kijöttek.

Azóta az eb, bárhol sétálunk, ha macska jön velünk szembe, megőrül, pedig amúgy semmi baj nincs vele.

Most viszont számomra kezd elviselhetetlen lenni a dolog, rettentően hiányzik egy nyávogi társasága, de ezek után nem tudom, hogy bele merjek-e vágni. Ha határozottabb lennék sikerülne? Vagy hogyan lehetne összeszoktatni őket?



2015. ápr. 7. 09:03
 1/7 anonim ***** válasza:
A válasz igen. Egy kutya megérti, hogy a macska a tiéd, de ilyen előzmények után kérd szakember segítségét
2015. ápr. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hogyan próbáltad őket összeszoktatni? Csak összeengedted őket és imádkoztál, vagy aktívan részt vettél a folyamatban és ennek ellenére nem sikerült semmiféle javulást elérni?
2015. ápr. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amúgy ja, szakemberrel megoldható, ha a kutya amúgy nem megrögzött macskagyilkos. Van az a megszokott viselkedés, amit nem lehet már megbízhatóan kiszedni a kutyából, de nálatok valószínűleg nem ez a helyzet.
2015. ápr. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Először a kutya szagát ismertettük meg a macskával, majd fordítva. A kutyát fogtam, a macska jött volna, de a kutya túl heves volt, és valószínűleg ráilyesztett a macskára, aki fújni kezdte, majd megkarmolta.

Rájöttem, hogy eléggé nagy marha voltam, ezt nem így kellett volna, mert volt olyan próbálkozásom is, hogy a macskát fogtam és odaraktam a kutya elé, az meg érthetően menekült.

2015. ápr. 7. 10:06
 5/7 anonim ***** válasza:
A helyzet megteremtése egy dolog, na de a kutyának ezek szerint nem lett elmagyarázva, hogy a macskához finoman kell közelíteni, vagy sehogy, más opció nincs. Nem jutottatok el odáig, hogy ne váltson ki belőle kontrollálatlan izgalmat a macska látványa, hanem nyugodtan vegye tudomásul, hogy ott van. Kis önfegyelmet kell belerakni, és nem lesz gáz, bár az nem mindig egyszerű hadművelet, és legtöbbször nem is gyors folyamat :)
2015. ápr. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk sosem sikerült, pedig először 3 hónapos korában próbáltuk. 10+ évesen már láttam, hogy glasszálnak néha macskák a kertben, már nem tudta megkergetni őket. (Addigra 2 macskát már el kellett ajándékoznom.) Végül csak azután lett macskám, miután elpusztult.
2015. ápr. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha te vagy a "főnök", minden további nélkül megoldható a dolog. Egyszerűen tudatosítani kell az ebzettel, hogy a macsek is hozzád tartozik. Falkatag, aki a rangsorban fölötte áll.
2015. ápr. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!