Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutya lehet? Kép...

Milyen fajta kutya lehet? Kép lent

Figyelt kérdés

Az utcáról fogadtuk be, kb 1 hónapos körül lehetett. Most kb fél éves és az alábbi képen láthatjátok hogy néz ki. Én mudira tippelek, de hátha valaki felismeri más fajták jegyeit rajta.


Kép:

[link]



2015. máj. 16. 08:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha hullámosabb , vagy göndör szőre lenne , rögtön 100%-ig mudira tippelek . De hogy minimum 75%-ban mudi , az tuti. A mellső lábai "hátsó" részén nem hosszabb , "zászlós" a szőr? Hátul , a combjainál van kis gatyája? Mandulavágású szeme van?

Egy biztos: ne add tovább , mert míg élsz , bánni fogod! Ha mudi-keverék, azért ne : a vércsere okán még nagyobb az esélye , hogy akkor csak kell orvos , ha a kötelezőket kell beadatni. Ha "egészen" mudi , akkor mudi-fanatikussá tesz! Imádnivalóak és hiperintelligensek. : )

2015. júl. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

A mandula szem, a zászlós szőr és a "kisgatya" mind stimmel :)


Nem szándékszom továbbadni, illetve a szüleimnek se, mert sajnos náluk van, én most költözök sajnos még messzebb tőle szintén társasházba. :(


De tényleg nagyon okos és csupa szeretet ez a kutya! :)

2015. júl. 7. 17:02
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el magaddal a kutyát és meglátod , hogy az alkalmazkodóképessége sem hagy kívánnivalót maga után! A csaholásról gyorsan leállítható. Egy próbát megér, de MINDENKÉPPEN vidd el a kutyust magaddal, ha Te leszel a gazdája! Csak akkor add újra a szüleidhez , ha vmi okból akadályokba ütközne az ott-tartása! Nem "hétvégi" kutya , rendkívül ragaszkodó , szüksége van arra , hogy ne csak "látogassa" a gazdi , hanem ott lehessen mellette 24 órában.

Betonház hetedik emeletén él velem egy mudi , 9. éve : azok a lakók is szeretik ,

akik egyébként még saját magukat sem! : )

2015. júl. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Fáj a szivem érte, én hoztam be az utcáról, és úgy tűnik emlékszik erre, de már akkor is a szüleim foglalkoztak vele minden nap mert sajnos csak hétvégén voltam otthon. Talán épp ezért apámat tekinti igazi gazdájának (rá hallgat is). Egy másfél szobás panelt meg szerintem börtönnek érezne szegény. Olyan boldog hogy van mozgástere, hatalmas udvara van a szüleimnek, állandóan rohangál, fetreng a gyepen. :) Nincs szivem panelba zárni szegényt. Ráadásul most én költözök főbérlő mellé, aki nem hiszem hogy örülne neki.
2015. júl. 7. 20:06
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ezt a kutyust hagyd a szüleidnél . Aztán, ha "megállapodott" helyed lesz , tudod, hányadán vagy a környezeteddel, minden ,most megoldódó problémáddal , mérlegelj , érdemes-e kutya nélkül élni! : ) Ami biztos : mudi egy másfél szobás panelban is remekül érzi magát , ha eleget tudsz vele a szabadban tartózkodni , játszani, mozogni. Tapasztalatból tudom , és nem vagyok egyedül e véleményemmel.
2015. júl. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy ha a munkám és a lakhatásom is beszámitható lesz, akkor fogok kutyát tartani, mert imádom őket! :)
2015. júl. 7. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!