Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutya való 10...

Milyen fajta kutya való 10 éves gyereknek? Egyke . Szerintetek pótolja a testvért?

Figyelt kérdés
2015. máj. 16. 21:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
77%

Plüss kutya.


Így nem lehet állatot tartani.


Gyakorlatilag arra akarsz felhasználni egy életet, mint amire egy plüsskutya való.


Totális kihasználása az állatnak, emberi tulajdonságokkal felruházva, kizárólag a gyerek igényeit szem előtt tartva.


Ez a hozzáállás egyenes út a kutya pszichés betegségeihez, viselkedési zavaraihoz.


Majd ha érdeklődni fog a kutyák iránt, megismerte a kutyák természetét, mikor, hogyan kell bánni velük, mik a valódi igényeik, (nem pedig kitalálja, hogy mi a legjobb nekik)

ha tiszteletben tudja tartani hogy ő egy állat,

ha elég keménykezű, és következetes a fegyelmezéshez, ami elengedhetetlen a mentális egészségéhez,

majd akkor a kutya miatt (!!!) kapjon egy kutyát!

2015. máj. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy tesó nem feltétlenül örömforrás.Ha tesóra vágyik,nem nagyon lehet kiváltani kutyával,különösen,ha nem lelkesedik a kutyákért.Egy kölyök kutya meg van annyi meló,mint egy gyerek,különösen,ha nem csak tárolva van,hanem a nevelésére is fordítotok időt és energiát.Már láttam néhány családnál tesópótléknak kutyát,de nem pótol semmit.Viszont a kölykök szerették.
2015. máj. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
38%

Valamelyik 10 éves tud gondoskodni a kutyáról. Én nyolc éves koromban kaptam meg az angyalomat, és egy okos, jól nevelt kutya lett. Ő labrador.


Valamilyen retrievert kéne venni, ha biztos akartok. Ott van a golden, labrador, sima szőrű, vadkacsavadász, göndör szőrű retriever. Persze, ha csak van időtök, helyetek, meg minden.

2015. máj. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
A tacskó / törpetacskó ? Kicsi !
2015. máj. 18. 18:47
 15/19 A kérdező kommentje:

Kedves " Plüss kutya " !

5 éve könyörög és a korához képest érett ! Énszerintem megérdemli csak mások véleményét is ki akartam kérni ! Amúgy mindenkinek köszönöm szépen !

2015. máj. 18. 18:55
 16/19 anonim ***** válasza:
92%
Tacsko pont nem. Szerintem sem valo 10 evesnek kutya, csak akkor, ha vallaljatok, hogy akar a teljes ellatasa a nyakatokba szakad esetleg. Amugy menhelyrol hoznek egy kistestu, nyugodt, fiatal felnottet.
2015. máj. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ha nagyon muszáj (bár még mindig hülyeségnek tartom, mert úgy is rá fog unni, és akkor mindent nektek kell majd) én is menhelyről hoznék és semmiképp sem kölyköt.
2015. máj. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
93%

"5 éve könyörög és a korához képest érett ! Énszerintem megérdemli"


De akor sem ő kap kutyát, hanem te veszel magadnak, amivel ő is játszani fog.

Vagy talán ha 5 év múlva kollégiumba megy, oda is viszi magával? És az orvosi költségeket is ő fizeti majd? Meg az etetést?

És ha nem viszi sétálni? Akkor neked KELL! Mert valakinek kell! És ő még csak 10 éves, te vagy a felnőtt!


Szóval nem a 10 évesnek lesz kutyája, hanem a szülőknek! És úgy kalkulálj, hogy a kutya 10-15 évig veled lesz, a gyereked nem biztos (pl ha messzebb tanul tovább esetleg)

2015. máj. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszokat !
2015. jún. 13. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!