Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok az ugatásgátló...

Mit gondoltok az ugatásgátló nyakörvről? Akinek van, bevált?

Figyelt kérdés

Szerintem az elektromos majdnem állatkínzás, de most olyat is láttam, ami a kutyának kelemetlen illatot spriccel az orra alá, vagy csak enyhén rezeg, hogy elterelje a figyelmét az ugatásról. Szerintetek ezek működhetnek?

Amúgy tudom, nevelés, lefárasztás. A saját kutyámnak nem is lesz, de most a parkban láttam az egyik kutyuson (elektromosat) és nagyon megsajnáltam, nem tudom, jogosan-e. A gazdája elég link alaknak tűnik, szerintem előbb több energiát kellett volna fektetnie a kutya megnevelésébe (még kölyök).


2015. máj. 18. 00:18
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Én minden ilyen dolgot állatkínzásnak tartok, és mikor megemlítem valakinek, hogy a gyerekére miért nem rak ilyet amikor elkezd sírni, egyből azt kapom, hogy ne hasonlítsunk már egy kutyát egy gyerekhez.

Én eleve kínzásnak tartom a fojtónyakörvet, ugatás/ugrás/morgás/stb gátló eszközöket, aki lusta kutyát nevelni, az vegyen nevelt kutyát, vagy ne legyen semmilyen állata, aki meg nem ért hozzá, az meg vegyen plüsskutyát, én is láttam már ilyet a parkban nem egyszer, hogyha a gazda 3 méteres körzetéből kilép, akkor automatikusan rázza az áram, mert ő lusta pórázt fogni...

2015. máj. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

A kellemetlen szag spriccelése mitől kevésbé állatkínzás, mint egy csípés?... egy olyan állatról beszélünk, ami képes bármely orvosdiagnosztikai eszköznél hamarabb kiszagolni bizonyos betegségeket, és meg se kottyan neki ha pl labdázás közben izomból fának fut...


A rezgés szerintem semmit nem használ.


Szerintem felnőtt korú kutyák berögzült viselkedéseire az elektromos nyakörv nagyszerű megoldást jelenthet. Vagy olyan helyzetben, amikor az embernek több kutyája van, és csak az egyik idióta, de nem tudod rendesen gátolni mert a másik teljesen bestresszel tőle.


Kölyök kutyára tényleg kemény ilyet tenni, de bár ne történne ennél rosszabb egy kutyával se.

2015. máj. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Azt nem tudhatod, hogy milyen volt az a kölyök kutya. Lehet, hogy az ugatásgátló nyakörv előtt végigüvöltötte a sétát és a gazdája nem tudott vele mit kezdeni. Nekem is volt ilyen kölyök kutyám, és bár nekem sikerült erről lenevelni, de vért izzadtam vele. Most egy tapasztalt kutyás ismerősömnek is van ilyen, és szintén nem nagyon tud mit csinálni. Inkább ugatásgátló nyakörv, mint a menhely.


Persze az is lehet, hogy a gazdi tényleg egy link alak, de ezt senki nem tudja megítélni ránézésből.

2015. máj. 18. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad elitelni az alapjan senkit, hogy pl ugatasgatlot, fojtot, vagy akar szogest rak a kutyara, hiszen nem tudhatod, milyen volt elotte es mi massal probalkoztak.
2015. máj. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Ismerős kutyánál úgy működött, hogy a kutya megtanulta, hogy a harmadik ugatásra ráz a nyakörv, addig csak rezeg, és tíz másodpercenként nullázódik. Úgyhogy tíz másodpercenként kettőt ugatott. Pedig nem volt egy észlény a szentem :)
2015. máj. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kínzás,de teljesen értelmetlen a leírt helyzetben.Nem lehet,hogy kiképző nyakörv volt?Bár az sem jobb,hiszen egy kölyök simán nevelhető.Ha meg nincs hozzá elegendő ismerete,irány a kutyasuli.
2015. máj. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

OFF:

"Úgyhogy tíz másodpercenként kettőt ugatott. Pedig nem volt egy észlény a szentem :)"


Hát ez aranyos :D


ON:

Én csak végszükség esetén használnám, ha minden más kudarcba fulladt. Bár nem tudom elképzelni, hogy saját nevelésű kutyussal ilyen előfordulhat.

2015. máj. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!