Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák nem kapnak skorbutot,...

A kutyák nem kapnak skorbutot, ha mindig egy fajta táppal etetik őket?

Figyelt kérdés

Sok kérdés arról szól, hogy átértem másik tápra és a kutyám elkezdett fogyni. Utcán is találkozom ilyen csenevész kutyákkal, akiknek állítólag nincs étvágyuk, pedig a gazdi nem sajnálja a tápot. Csak éppen a gazdi azt nem érti meg, hogy a kutyája rühelli a tápot.

Mért tartják sokan azt, hogy a kutyáknak jó ha nem kapnak változatosan mindenféle vitaminforrást, és jó ha mesterséges színezéken, meg aromán kell élniük? Zöld, barna és piros golyókat etetnek velük egész életükben.

Ezek az emberek mért fosztják meg a kutyáikat a hús marcangolás örömétől és az ízlelés örömétől? Mért nem adnak nekik változatosan mindenféle húst, csirkét, marhát, kacsát.. ezeknek különböző részeit, nem csak farhátat, hanem nyakat, lábat, combot, szívet, karajt, stb., meg rizst, zöldséget, sajtot és mindent amit a kutya szeretne enni? Mért kell a kutyájukat egyféle tápon tartani? Szerintem ez kínzás.



2015. máj. 19. 03:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Semmi bajuk nem lesz. Az allat szamara az eves nem oromforras, hanem letszukseglet. Finnyaskodni olyan, mintha azt mondana, hogy "itt nem veszek levegot, mert rossz szagu".Mellesleg a valtozatos taplalkozas nem azt jelenti, hogy ma tokfozeleket, holnap krumplistesztat kell enni, kulonben megbetegszel, hanem, hogy minden szulseges tapanyag benne legyen. Az ember is ehetne minden nap ugyanazt, ha eleg gondosan lenne osszeallitva a menu, szenhirdratok, rostok, feherjek, zsirok, vitaminok megfelelo aranyban lennenek benne. Mellesleg a skorbut C-vitamin hiany, semmi koze az egyoldalu taplalkozashoz.

Egyebkent tenyleg sokkal egeszsegesebb nyers hussal etetni a kutyat, mar itthon is komoly rajongotabora van. Keress ra a BARF etrendre. De ha valakinek nincs lehetosege barfozni, egy jo minosegu tap (nem az, amoben zold, barna es piros golyok vannak = tele van szinezekkel) jo alternativa lehet.

2015. máj. 19. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

1,

A skorbut C vitíamin hiánya miatt alakul ki, ergó kutyáknál ilyen NINCS is, mert az ő szervezetük temreli a vegyületet.

2 Azért mert a hús drága hülyegyerek.

2015. máj. 19. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 sippara ***** válasza:
79%
Annyira sok ponton hülyeség, amit írsz (kezdve a hibás fogalmakkal, hisz nyilván gőzöd sincs, mi az a skorbut, miért vékonyak az említett kutyák, mik is egy kutya általános igényei, mi is az a "táp", és még sorolhatnám), hogy nem is érdemes kifejteni.
2015. máj. 19. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%

Az elsőnek üzenem, hogy kíváncsi lennék meddig bírná ugyanazt enni, attól függetlenül, hogy meg lenne benne minden szükséges tápanyag amire csak egy embernek szüksége van. Ez nem az öröm szerzésről szól, hanem sokkal több dolog van emögött. Mellesleg, én biztos vagyok benne, hogy a kutyám élvezetből is eszik, és igen, szereti a finom, sokféle ételeket!

Mindenkinek kell a változatosság! Állatoknak, embereknek egyaránt. Ki az a marha aki állandóan ugyan azt adja a kutyájának? Valószínűleg el tudna élni rajta (muszájból) de könyörgöm ..

Kérdező! Azért fogy a kutyájuk, és azért nincs étvágyuk, mert az egyik tápról a másikra fokozatosan kell átszoktatni a kutyát. Először 1/3, majd 2/3-ad arányban és lassan, míg nem áttér az újra.

Én egyébként vegyesen adom kiskora óta. Többféle húsból álló konzerveket, több fajta tápot, néha házi kosztot (kitapasztaltam miket szeret, melyek azok, amik nem bántják a gyomrát, amiktől megfelelő a széklete stb.).

2015. máj. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Elso vagyok. Ha a termeszetben elnek eus az eletem fuggne a kajatol, akkor nem azt neznem, hogy mar 5. napja ozgidat eszem. A kutya meg mindig ebben el.
2015. máj. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

#4, micsoda problémáid vannak, örüljél inkább, hogy van mit enned, mert máshol éheznek az emberek. Ők még egy szelet kenyérnek is örülnének, kíváncsi lennék te meddig bírnád, ha nem lenne mit enned egyáltalán.


A kutya meg nem töpreng azon, hogy "jaj hát tegnap is ezt ettem, meg az előtt is, de unom már", mivel a kutyák elméje nem így működik. A kutyák a jelenben élnek, nem problémáznak ilyen semmiségeken.

2015. máj. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Első! Ha a szabad természetben élnénk, akkor hidd el össze tenném a két kezem ha 5. napja őzgidát ennék. :D :D Nyílván amit írtam, az a mai elvárásoknak megfelelő kutya tartáshoz képest írtam.

Ez most szól a 6/6-os hozzászólónak: Aki nem tudja eltartani a kutyáját, annak ne legyen!!! Nem problémázok semmin, de azt gondolom, hogy aki bevállal egy másik élőlényt, az feleljen is érte. Mert akkor megteheti nem? És ha megteheti, akkor ne egyfajta kaját adjon neki. Lehet hogy az a kutya nem gondolkozik azon, hogy „Jajj, már megint ezt eszem”, de nézd meg milyen hálás tud lenni ha úgy tartod, ahogy azt fent leírtam! ;) Nem vagyok gazdag, de bevállaltam a kutyámat és úgy is nevelem, ahogy én szeretném, hogy kutyaként neveljenek! Ezen felül nem feledkezem meg azokról sem, akiknek nap, mint nap nincs mit enniük, de azon kívül, hogy adományozok, és némi pénzt küldök, mit tegyek? Ne tartsak kutyát? Vagy dobjak ki neki naponta 2 marék száraz tápot azt csá? Mert azzal is megelégszik? Ez milyen hozzáállás? Neked minek a számítógép, amiről írsz? Hisz nem kell a létfenntartásodhoz, nem? ;) kicsit gondolkodjunk, mielőtt okoskodunk!

(4-es voltam)

2015. máj. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hat az en kutyam semmivel nem nez halasabban, ha aznap mast kap, mint a megszokott. Akkor nez halasan, ha kimegyek jatszani vele, ha egyutt tanulunk, ha egy nagyot turazunk...
2015. máj. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"A kutyák a jelenben élnek, nem problémáznak ilyen semmiségeken." Ez nem igaz, mert képesek arra, hogy válogassanak ugyanúgy mint az ember, és várni is képesek a jobb kajára.


Például ha adok neki tápot, nem eszik belőle, hanem néz rám és vár egy ideig. Lehet hogy megsajnálom és adok a hűtőből a saját csirke kajámból egy kicsit neki, és azt örömmel veszi el, aztán a végén megeszi a tápot is, amikor tudatosul benne, hogy több csirkét nem fog kapni.


Tehát a kutya nem hülye, és nem igaz az sem, hogy nem örömből eszik. Egyik kutyám a halat is nagyon szereti és ha egy hétig csirkét kapott, és utána lerakok neki csirkét is, meg halat is, akkor a halat választja, mert igenis szeret változatosan enni, ha megteheti.


Csak én úgy gondolom, hogyha mi emberek kutyát tartunk, és veszünk néha magunknak édességet, meg ezt-azt, és mi válogathatunk, hogy mit akarunk enni, akkor a kutyánknak is legyen rá lehetősége néha.

2015. máj. 20. 00:24
 10/14 A kérdező kommentje:
A skorbuttal hülyeséget írtam azt elismerem.
2015. máj. 20. 00:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!