Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komondor vagy Moszkvai őrkutya...

Komondor vagy Moszkvai őrkutya? Házőrzés, család (gyerekek) őrzése, gondozás szempontjából melyik optimálisabb?

Figyelt kérdés
Tudom hogy hasonló kategória, -bár a Moszkvai nem tipikusan pásztorkutya- azért mégis melyik lenne optimálisabb, és kevesebb gondot okozó amellett, hogy a fent említett kritériumoknak, feladatoknak tökéletesen megfelel?

#moszkvai őrkutya #komondor #házőrzés #területvédelem #személyőrzés #családőrzés #optimális házőrző #nagytestű házőrző
2015. máj. 19. 13:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Rottweiler vagy dogue de bordeaux+pásztorkutya.

mindenhogy két kutya kell, mert mondjuk a bordói az fázik akkor muszáj mellé egy újfundlandi mondjuk, mert az ugyan ugat is meg nem is fázik de nem alkalmas nyílt támadásra.

Roti meg nem fázik az fix... és elég jók a paraméterei is.

moszkvait meg felejtsd el, cigány gyereket láttam, hogy egy köztudottan törzskönyves moszkvait beetetett és betört hozzá... ezen felül túltenyésztett faj.

2015. máj. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%

"optimális házőrzés"

Kösz, ezen jót röhögtem.

Teccik-e tunni, hogy állatról beszélünk, nem robotról?


Gondot ne okozzon, de olyan követelményeknek feleljen meg, aminek talán egy profi módon kiképzett kutya tud.


Cuki. Kutyád volt már?

2015. máj. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
A komondort én nagyon megbízható kutyának tartom, híres a jó ítélőképességéről és arról, hogy remekül őrzi a rábízott területet és mindent, ami azon belül van, mégsem vad. A szőrgondozás sem brutális, a tenyésztő biztos tud tanácsot adni benne.
2015. máj. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt remélem tudja a 2. hozzászóló, hogy vannak a személyvédő fajták, melyeket képzeni kell örző-védő munkával, és vannak a területőrző pásztorkutyák (mint a komondor pl), amelyeket nem kell képezni a hatékony területőrzésre (legfeljebb a kaja el nem fogadására), mert éppúgy benne van az ösztönkészletében, mert a terelőkutyáéban a kerülés, vagy a vizsláéban az a jellegzetes testtartás, amivel a vadat állja.
2015. máj. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
44%

Bizony, hogy tudom. :)


Látom, senkit nem zavar, hogy a kérdezőnek olyan kutya kell, ami mindent tud és ne legyen vele gond.

Ergo csak etetni fogja, foglalkozni vele nem.


Bocs, hogy sztem egy kutyát szeretni is kell...

2015. máj. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Neki családőrző kell, nem családbarát. Hááát...

Reméljük, nem lesz benne a híradóban.

2015. máj. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekunk komondorunk van, az idegeneket nem csipi, foleg ha random emberek akarjak simogatni az utcan.

DE: aki a kis csaladi koreben van azokat imadja, annyira bujos mint egy kiscica (40 kilos kiscica...), az olemben szokott tevezni es amikor furdok a furdoszobaajtoban fekszik mig nem vegzek. Nagyon jo fej :) Ritkan ugat, es a szorenek apolasa se nagy kunszt - tevenezes kozben szoktam a rasztait tepkedni.

2015. máj. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Látom a troollkodó , IQ tornyokban dúl a kötekedés!!! Ki kell ábrándítanom őket, de van egy jó házőrző kutyám és volt is már kutyám ezelőtt is, itt viszont csak egy fajtaelemző összehasonlítást szerettem volna olvasni e két említett fajtáról, de úgy látom ez egyeseknek túl magas labdának bizonyult, pláne hogy nem képesek értelmezni a család őrzése kifejezést!!! Nem azt írtam hogy optimális házőrzés, hanem arra melyik az optimálisabb, kevesebb konfliktussal járó eb, mármint viselkedés vagy habitusával járó viselkedése szempontjából! Nálam is családi kedvenc a nagy kutya, amiről szó sem volt hogy ezt kizárná bármi is, ahogyan egyes "nagyon kemény arcok" értelmezik a kifejezéseket felfogóképességük hiánya miatt!! A két fajta

hasonlító elemzése az ilyen ide nem illő "egyének" miatt nem sikerült, de azért köszönöm az értelmes komondort méltató válaszolóknak a megnyilatkozásokat!!

2015. máj. 19. 18:31
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha megfelelő helyről veszed, mind a két fajta megfelelő az igényeidnek. A moszkvainál kicsit lutri a dolog, mert ha a kau vér jön inkább ki, akkor az egy egygazdás, de kőkemény, viszont jó területőrző kutya lesz, ha a bernáthegyi vér, akkor családbarát, kezelhető, de ki tudja milyen házőrző. De ismétlem, ha jó helyről veszed és utánaérdeklődsz a felmenőinek, akkor mind a két fajta tökéletes lehet.
2015. máj. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
köszi az utolsó válaszadónak is, mert tömör de lényegre törő válasz volt4
2015. máj. 20. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!