Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » ! Skót juhász! Sziasztok!...

! Skót juhász! Sziasztok! Eddig sajnos még nem volt egy kutyám sem. Most szeretnék egy skót juhász kölyköt. Beteges kutya?

Figyelt kérdés
Sokat kell gondozni a szőrét? Kertet ha egyedül van nagyon megrongálja? Ugatós nagyon? Esetleg ha tudtok még mondani róla dolgokat megköszönném! (persze olvastam után)

2015. ápr. 7. 13:52
 1/5 bollocks ***** válasza:
Igazán kíváncsi vagyok, hogy miket olvashattál, ha ilyen alapvető kérdésekre sem tudod a választ.
2015. ápr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Úgy vélem első kutyának jó választás ez a fajta. Nekem kettő is volt már.

A szőrét sokat kell gondozni, heti 1x nem elég átkefélni. Vannak különösen kényes területek (pl a fülük mögött).

Kicsinek megrághat ezt azt ismerkedés címen de nem jellemző rájuk a kertészkedés.

Elég szájalós, szívesen beszáll a kórusba.

Sajnos azt kell mondanom, hogy elég beteges a fajta. Csípőficam, szemproblémák, emésztőrendszeri betegségek és a daganat-rák kombó is játszik sajnos. Szóval fontos, hogy jó helyről legyen, mert akkor ezek jó eséllyel nem jönnek elő.

Mit is mondhatnék még?

Tipikusan az a kutya, ami ha tehetné, a gazdi zsebébe bújna, szóval szomorú lesz ha állandóan a kertbe van száműzve.

Imádja a hasát, szóval erre figyelni kell, nehogy elhízzon.

Jó feje van, könnyen tanul, főleg ha egy kis jutalomfalatka is szerepet kap a dologban.

Ha egészséges életet élhet, akkor jó kort élhet meg. (nekem az első sajnos idő előtt elment, 7 évesen altatni kellett, a második 14 volt, mikor eltávozott)

2015. ápr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! Nagyon hasznos volt.:)
2015. ápr. 7. 14:47
 4/5 kocsislev ***** válasza:
46%

Pardon, hogy ilyen későn hátha aktuális még:


Nekem 20 éve csak skót juhászaim voltak, nyilván elfogult vagyok. Az egyik legokosabb kutya, akármit megtanul, tökélete választás. A szőrápolással nem mértek egyet, nem kell többet foglalkozni vele, mint más kutyákkal, mi pár havonta tartunk egy alaposat, meg úgy folyamatosan pár naponta pár percet kell rászánni. De szőr az lesz mindenhol! Nekünk sosem volt semmi komoly betegség, pedig sosem törzskönyveset vettünk. Hasfájósak, érzékenyek a kajára, és igazi ínyencek, rossz kaját nem szeretik. Legnagyobb szépségük, hogy 100%-ban családtagok, együtt akarnak élni veletek. De ez hátrány is, ha keveset tudsz majd vele lenni, akkor más kutyát válassz, mert attól kikészülnek. Hangos, ugatós kutyák, de nagyon könnyen megtanulják, hogy mikor és mit szabad, tehát ha jól neveled ez nem fog problémát okozni, idegesíteni. Kert: nekünk most kettő van különböző helyen (nálunk és szüleimnél) a mienk semmit sem rongál, a szüleimé egy keveset, de nem többet mint bármi más kutya. Ez is nevelés, és őket nagyon könnyű. Nálunk van egy kijelölt pont ahol áshat, máshol nem ás. Ha ültetek valamit, ami épp útban van neki, akkor azt letarolja, ültetek arém újra, semmi baja nem lesz - tehát kompromisszumot kell kötni vele, de a mi kertünkben nem hiszi el senki, hogy kutya lakik. Szóval csak ajánlani tudom, rengeteg örömöt fog okozni, de sokat kell velük lenni. Lakásba csak akkor javaslom, ha napi több órát tudsz sétálni vele, és nincs akkora kert sem, ami elég lenne neki, rendszeresen igényli a sétát kertes házban is, különben megmakkan, és körbe körbe fog futni, hogy levezesse a feszültséget. Kérdezz bátran akár privátban is, nagyon szívesen segítek.

2015. máj. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon hasznos volt!:)
2015. jún. 9. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!