Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisgyermekek mellé milyen...

Kisgyermekek mellé milyen kutyát ajánlott választani? Kutyatartásban nincs tapasztalatom, tehát ez is egy szempont.

Figyelt kérdés

#kutyatartás #gyermekek mellett
2015. máj. 19. 17:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
44%
Akik a 7es választ lenullázták azok tényleg ennyire ostobák hogy egy teljesen kezdő kutyatartásban nevelésben járatlan kisgyerekes kutyatartónak rottweilert meg pit stafokat canecorsokat masztifokat ajánlgatnak? Nekem mindegy, kell a 6 órás hiradóba a téma.
2015. máj. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
70%
#11, ha rálépsz egy yorki lábára, vagy bármilyen kisebb kutyára véletlenül, az legtöbbször visszaharap, odakap. Ha rálépsz egy masztiffra, arrébb megy, mintha mi sem történt volna.
2015. máj. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%

Ez szép példa csak az a yorki ha semennyire nincs megnevelve esetleg oda is kap ,csinál egy apró kis semmi sebet ilyenkor,van egy perc pityergés kutyát leszidod és kész. A mastif meg jószándékból is fellöki a gyereket, arról meg nem is beszélve ha kicsit is bevadul .


Példának itt van két külföldi cikk is ahol megölték a gyerekeket csak úgy szórakozásból semmi ok nélkül. Egyik re álmában vetette rá magát a kutya ,másikat az 1 éves szülinapi partiján végezte ki. Yorki soha nem fog ilyet csinálni!


[link]


[link]

2015. máj. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Kertes házban lakunk, lenne pénz a legjobb kutyára, de nekem az a lényeg, hogy kezdő kutyatartóként, kisgyermek mellé /4 éves kisfiunk van és még szeretnénk gyermekeket/ milyen fajták közül válasszak. Inkább a nagyobb testű kutyákat szeretem.


Személyes törődés, szeretet lenne, csak szakértelem nincs még a kutyákkal.

Nyilván majd képzem magam /még nem tudom, hogyan/, meg odafigyelek, de személyes szakértői segítség nélkül, hisz kutyaiskola nincs itt.

2015. máj. 19. 20:11
 15/23 anonim ***** válasza:
31%
szerintem ha nincs konkrét elképzelésed, terveid a kutyával, akkor fogadj örökbe egy felnőtt (2 év körüli) kutyust. keress fel állatmentő szervezeteket, és biztos tudnak ajánlani egy nyugodt, könnyen nevelhető, esetleg már tanított és gyerekekkel jól kijövő kutyust.
2015. máj. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
51%
Preferálom a 15. válaszadó válaszát! Ha kezdő vagy, és kisgyerek is van, nem érdemes kölyökkutyát venni, nagyon sok gond van velük! A menhely tele van gyönyörű, gazdára váró kutyusokkal!
2015. máj. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Landseer:


Békés, barátságos, nagytermetű. Nagyon szelíd ( főleg a szukák), bújós, barátságos. Igazi nagy mackó akit imád mindenki. Nem igényel rendszeres sétát de nagy termete miatt nem árt megtanítani arra, hogy sétánál láb mellett kell menni. Imádja a gyerekeket ( 3 éves fiú és 1,5 lány) soha nem lökte még fel őket, ha belekapaszkodnak a fülébe, szőrébe akkor áll egy helybe, puszikat osztogat neki, segít a sétánál nekik, soha nem rántotta még el egyiket sem. Lehet rajta feküdni, mászkállni, végtelenül türelmes.


Jól helyről vásárolva nem ideggyenge és nem beteges fajta. A legtöbb kutyával ellentétben nem igazán nyáladzik ( úgy nem mint a bernáthegyi), a szőre öntisztuló ( tehát a sár egykettőre lepereg róla) és nem olyan büdös mint a legtöbb kutyának úszás/ eső után ( köszönhetően annak, hogy kétrétegű bundája van és vizimentő fajta)


Egyenlőre ennyi jutott eszembe, ha tetszik és szeretnél többet megtudni róla én szívesen válaszolok!

2015. máj. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 fővadász ***** válasza:
0%
én a rottweilert-dobermannt-juhász kutyákat ajánlanám. A rottweiler is alapjában véve juhász kutyának lett tenyésztve, csak az elmult évszázadban lett őrzővédő. Egyébként akár a rottweiler akár a dobermann...mindkettő családcentrikus... ha gyerekkel nő fel akkor ugymond testvérének fogja tekinteni és megvédi akár a saját szülőjétől is ha úgy érzi...ez 3-4hónapos kortól kezdődő nevelés kérdése. Ezek a kutyák imádják a családjuk társaságát, és szeretnek "tudni a család dolgairól"
2015. máj. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Rotit, dobermannt kezdő kutyásnak, főleg kutyasuli nélkül ne! De német juhászt se. Munkakutyák, szükségük van a határozott nevelésre, és az agyi foglalkozásra is.

Egyébként igaz, hogy jók gyerek mellé, de csak akkor, ha megfelelően vannak nevelve, képezve!


Első kutyának, gyerek mellé vagy egy menhelyi keveréket javaslok, olyat, amelyik már felnőtt, és jól ismerik a gondozói, gyerekkel is tesztelve van. Vagy, ha fajtatisztában gondolkodunk, akkor labrador, golden retriever, berni pásztor, újfundlandi, bernáthegyi, vizslák, bulldogok, amik eszembe jutnak. Minden esetben jó tenyésztőtől, a fajtára jellemző idegrendszerű, kiegyensúlyozott szülőktől származó kutyát vegyetek.

Ha csak kertben élne, akkor rövid szőrűek és bulldogok kiesnek.

2015. máj. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Ó, a berni pásztort és az újfundlandit épp most nézem! :)) Azok is olyan szépek!


Menhely: azt gondoltam volna, hogy pont érteni kell a kutyákhoz, hogy örökbefogadjunk felnőttet. Akkor mégiscsak jobb ötlet, mintha kicsi korától kezdve velünk nevelkedne?

2015. máj. 19. 22:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!