Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie első kutyának....

Border collie első kutyának. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és szüleim megengedték, hogy kutyát kaphassak. Sokat böngésztem a netet és végül is arra jutottam, hogy a borderek tetszenek a legjobban. NAgyon szép és kedves kutyának tűnik és szerintem az 5 éves kistesóm mellett nagyon is jó volna a temperamentuma. Van egy 11 éves mogorva tacskónk már, de nem sok közöm van hozzá. Mert egy butuska öreg kutya. Szóval első kutyának jó kutya a border?
2010. febr. 25. 10:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát! Az tőled is függ! Mennyit tudsz vele foglalkozni? Igen nagy a mozgásigénye! Rendszeresen kell futtatni, sétáltatni ahhoz, hogy jókedvű és elégedett legyen!Egyébként nagyon okos, élénk, aktív állat!Szereti a gyerekeket!
2010. febr. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
35%

Én a borderról annyit tudok, hogy az összes kutyafajta közül bizonyítottan az a legértelmesebb. Szóval nyilván jó.

Arra azért figyelj, hogy jó tenyésztőtől vedd, meg ilyesmi, nem árt ha viszel magaddal valakit aki ért hozzá.


Az is lényeg még, hogy hol laksz. Lakásba egy ilyen kutya kínzás, mert iszonyat mozgékony, NAGYON sokat kell vele foglalkozni, vagy kell neki valami feladatot adni, pl nyáj őrzés :D Munka kutya egész konkrétan.

2010. febr. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Majd a vén morogva tacskónkat megtereltetem vele :). Amúgy nagy telkünk van, például egy agility pálya simán elférne itt.
2010. febr. 25. 11:05
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó a border nem őriz nyájat hanem tereli. Angliában amúgy sincsenek veszélyes ragadozók. Azon kívül egy tesz miatt ami egy oldalról vizsgálta a kutyákat, még nem bizonyított tény hogy nincs nála okosabb kutya. Nem is vizsgálták az összes fajtát.

Kedves kérdező ha elég időd foglalkozni vele esetleg kutyaiskolába járni vele és elég határozott vagy, hajlandó tanácsot kérni akkor szerintem nyugodtan vegyél ilyen kutyát. De vigyázz hogy vagy tenyésztőtől vedd (ami nem is olyan olcsó) vagy menhelyről, fajtamentőktól. Szaporítótól, "jaj egyszer szült a kutyánk mert olyan szép és cukik a kiskutyák" típusú embertől ne.

2010. febr. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

A tenyésztő alap. ki is néztem már egy jó kis külföldi kennelt. ěs azt hiszem agilityzni fogunk majd, ha minden összejön.

Innét szeretnék kutyák madj : [link]

2010. febr. 25. 11:12
 6/23 anonim ***** válasza:
Szép színeik vannak.
2010. febr. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha van mindennap több órád fárasztani 10-15 évig, akkor vedd meg. Ha jövöre elmész továbbtanulni vagy 4-5 év mulva föiskolára és anyukádékra marad a kutya, akkor ne. Ők nem fogják birni energiával azt amit egy ilyen kutya lefárasztása igényel. Ha nem vállalod ez ennyi időre akkor inkább válasz egy olyan kutyát amivel a szüleid is elbirnak .. kisebb nem annyira pörgös, aktív.

Mellesleg szegény tacskó lehet hogy mogorva, meg öreg... de ne bánj igy vele ... ő is ugyanugy igényli az embert, a szeretetet, a békés nyugdijas éveket .. lehet a mogorvaságának okai vannak, fáj ez, fáj az, picit foglalkozz vele is és ne hanyagolt el ezért meg öreg. Aki szereti az állatokat, a kutyákat, az válogatás nélkül szereti öket ...

2010. febr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Ha messzebb is megyek tanulni is megoldom, hogy a kutya is jöhessen velem. Nem hagynám otthon semmiképp, de inkább itt maradok a közelben, hogy hamar haza érhessek. Egyébként a tacsit én nem szeretem fogdozni, azért is írtam mogorva, mert folyton vicsorog és morog rám, nem egyszer odakapott. Nagypapim kutyája volt, aki sajnos már nem él és hát itt maradt a kutyus nekünk, csak hát engem sose szeretett, mikor kicsi voltam akkor sem és most sem :S
2010. febr. 25. 11:31
 9/23 anonim ***** válasza:
37%

Kedves kérdező,


Én a helyedben nem vennék agilityzésre border collie-t.

Arra a célra van rengeteg másik kutyafajta (akár menhelyi kutyus megfelel), őt én inkább nyáj mellett látom szívesen. Max kikapcsolódásnak tanitanám meg neki. Inkább olyan kutyafajtát vegyél, aki gyerek barátabb. Ugyanis ha a border nem terel, akkor a kis tesód fog áldozatul esni (őt fogja terelni).

Nem adok ötletet, mert nem ismerem az ízlésedet.


Még valami...


Szerintem ha te felhívsz egy tenyésztőt, akkor az neked nem fog kutyát adni. Ha már szüleid beleegyeztek, akkor hívják fel ők. Remélem tudják vagy legalább sejtik mennyire sok pénzt fog kérni tőlük.

2010. febr. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%

Bordert első kutyának semmiképpen.

Rendkívül okos fajta, könnyű tanítani,de pont emiatt rettentő könnyen ki tud játszani egy tapasztalatlan gazdát. És azt hiszem,nincs nagyobb átok egy félrenevelt bordernél.

Nagyon gondold át,hogy egy ilyen nagy mozgásigényű fajta kell e neked.Mi lesz,ha mész továbbtanulni? Könnyű mondani,hogy majd viszed magaddal. De tapasztalat(nem csak magam felől,másoké is),hogy ez nem olyan könnyű dolog. A szüleidnek meg nem hiszem,hogy lesz rá energiája.

Az ok,hogy megengedték a szüleid. De rögtön külföldről akarsz venni? Nem kis összeg lehet onnan egy kutya(még magyarországról sem) plusz az utazási költség,miegyebek. Lehet,hogy a szüleid azért nem így gondolták. Persze ehhez semmi közöm.

Az viszont abszolút nem szimpatikus hozzáállás,ahogy az öreg kutyusról beszélsz. Egy kis foglalkozás kéne neki is,és máris nem lenne olyan mogorva valószínűleg. Érzi ő,hogy nem szereted. Nekem meg elég fura,ha valaki egyik kutyáját szereti,a másikat meg "bottal böködi",mert nem szeret hozzányúlni

2010. febr. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!