Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A lakótársunk nem törődik a...

A lakótársunk nem törődik a kutyájával, a közösen hozott szabályokkal, azon kívül, hogy hetente többször beszélünk a fejével, mit tudunk még tenni?

Figyelt kérdés

Hárman bérelünk lányok egy kisebb kertes házat, mindenkinek van kutyája, saját szobája.

A másik lakótársamnak egy rotivizsla keveréke van, nekem egy spániel terrier keverékem, a nemtörödőmnek egy pitnémetjuhász keveréke.


Az enyém meg a rotikeverék tök jól kijönnek egymással. Nap közben ha senki nincs otthon a kutyák vagy a kertben vannak, vagy a szobáinkban bezárva. Így egyeztünk meg, mert kiskorukban történtek károk, balesetek a bútorokkal amiket a főbérlő nem nézett jó szemmel. A szobáinkban meg a saját cuccaink vannak, ha baj éri őket az a saját kárunk. A kutyák is megszokták már, maguktól bevonulnak s lefekszenek. Néha a kettő együtt akar lenni, olyankor hagyjuk őket. Napi max 5-6 órát vannak egyedül, valaki mindig van hogy nem dolgozik, nincs suliban, olyankor az övék az egész ház.


Viszont a másik lakótársunk ha utoljára megy el nem teszi ki a kutyát az udvarra, vagy nem zárja el. Olyankor a kutya kukát borogat, szemetet eszik, tele hányja a házat, s ráadásul ha a gazdája nincs jelen akkor ellenséges velünk. Folyton morog, nem akar beengedni. Ha meg ott a gazda, akkor olyan mint egy kismacska, épp csak nem dorombol.


Sétálni nehezen lehet vele, mert folyton rángat, ezért a gazdája úgy gondolja, hogy jobb ha minél kevesebbet viszi, mert az neki kevesebb stressz...


Tudom, hogy a kutya nem hibás, nem rossz. A gazdája hülye, mindent elintéz egy vállrándítással meg egy "hupsz, bocsika"-val.

De már nagyon sok kárt csinált unalmában ez a kutya...


Mi nem tudjuk setaltatni, meg sem mozdul csak morog és néz. Bezzeg a gazdájával menne, de az meg csak hupsz bocsikázik.

Mit lehet csinálni egy ilyen emberrel? 3 éve vagyunk lakótársak, 8 éve barátok és közel két éve vannak velünk a kutyák. Mind a három kiskorától van velünk, néhány hónap különbséggel dobálták be őket a kertbe többed magukkal, voltak kicsik akik meghaltak, volt amiket el tudtunk ajándékozni, de egy egy valahogy hozzánk nőtt.


2015. máj. 20. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerű. Esetleg készítsetek egy házirendet jó nagy, harsogó lóbetűkkel, nyomtassátok ki és tegyétek egy olyan helyre ahol 100%, hogy látni fogja a csajszi, és nincs az hogy hupsz elfelejtette. Nálunk ez anno segített amikor én laktam együtt még 4 emberrel.


De ha ez sem segít, hiába a fejmosás meg minden, akkor sajnos drasztikus megoldás kell, ez pedig az, hogy szóltok a főbérlőnek, hogy gáz van ezzel a lánnyal, nem tartja be a szabályokat. Mert ha a kutya szétszedi a lakást akkor az 1.) a főbérlőt fogja zavarni a legjobban 2.) ha ezt megelégeli, mind a hármótokat kiteheti. Én biztos mondanám a főbérlőnek, hogy ugyan beszélgessen már el a csajszival, mielőtt tényleg az lesz hogy ti is szívtok...

2015. máj. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Van házirendünk, mert mégis csak három ember él együtt. Ráadásul ismerjük egymást 8 éve, de most nagyon kiütközött ez a hanyagsága. Eddig nem tapasztaltunk ilyen viselkedést részéről.


Szerencsére a főbérlő az én családom barátja, így elég sok dolog el van nézve. Pl a 3 kutya. De egy idő után mindenkinek elég lesz egyszer.

2015. máj. 20. 13:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor mondjátok meg a lánynak, hogy ha nem változik, el kell költöznie, ha meg nem kell neki a kutya, mert nem foglalkozik vele, akkor ajándékozza el.
2015. máj. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nekIdáig még nem mentünk el. Bár nekem már megfordult a fejemben. S szerintem a másik barátnőnknek is, csak eddig nem mondtuk ki, nem beszéltünk róla...szomorú lépés lenne.
2015. máj. 20. 15:27
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
tudom, hogy saját kutyátok van, de nem tudnátok megnevelni valahogy ketten azt a kutyát, hogy ne húzzon, és hogy kijöjjön mindenkivel? Ha a gazda azt látná, hogy veletek jobban elvan, mint vele, akkor valószínűleg belátná, hogy ideje neki is nevelni. Szerintem. Bár én magamból indulok ki:)
2015. máj. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy ha pórázt teszünk rá, akkor nem mozdul és morog. Én speciel félek tőle egy kicsit, de ez az én magánügyem, magát a kutya fajtát nem szeretem.


A másik lakótárs nem pitrasszista mint én :) többet és többször próbált törődni vele. Jutalomfalattal próbálta csalógatni de csak morgás és vicsorgás volt a válasz. Suli és szocializáció kellene neki.


Ma is tele volt hányva a konyha lábtörlővel.

2015. máj. 21. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!