Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pontozzák le azokat,...

Miért pontozzák le azokat, akik egyetértenek azzal, hogy a vadállományban kárt tehető kutyákat ki kell lőni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 25. 15:13
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

"Miért kell ezen megsértődni már sokadik kérdésben?"

Nem sértődtem meg, engem nem pontoztak le. Alapból nem is válaszolok olyan kérdésekre, ahol tudom, hogy én húznám a rövidebbet.


Jó, lehet, hogy rossz kategóriába tettem. Én is szeretem a kutyákat, nekem is van, de ha belegondolsz, nagy, hamis, falusi kutya irtja az őzeket, fácánokat, nyulakat. Azokat nem sajnálod? Csak azért, mert egyes emberek nem képesek kerítést emelni az ingatlanuk körül.

2010. febr. 25. 15:52
 12/40 anonim ***** válasza:
70%
A Normafásra gondolsz? Azt én sem értem. Azok a kutyák 500 méterre voltak a gazdájuktól, ez azért elég sok. Az én kutyáim max. 10 méterre mehetnek el, de inkább kevesebbre.
2010. febr. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
94%

De a vadász honnan tudja megálapítnai hogy az most egy vad, kóbor kutya, egy gazdáitól kicsit eltávolodott sétáltatott kutya vagy egy elszökött kutya akit nagyon keresnek. És mivan ha tényleg éppen egy gyerekes család kuytát sétáltat és mondjuk a gyereket lövi meg a kutya helyett, mert pont oda szaladt...

Ha a kutyáról biztos info van, hogy ő egy kóbor, vad, kezelhetetlen, menthetetlen kutya, akkor, és csakis akkor ellehet rendelni a kilővését...

2010. febr. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
78%

Mert bárkinek előfordulhat hogy elszökik a kutyája és lelövi a vadász, akkor is ha látja hogy ápolt, szép, vagy ha nem is üldöz vadat.

Te mit szólnál ha a kedvenc kutyád valahogy kimenne és a szomszéd kiserdőben az első 5 perc után lelőnék? Bár gondolom hogy ezt kérdezted, te a puska túloldalán álló vagy..

2010. febr. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
55%
Akármit írsz úgyis leszavaznak, vagy egy elvakult tenyésztő, vagy egy kutyához abszolut nem értő valaki.
2010. febr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
58%

Azért mert nem értik meg hogy nem csak a kutya fontos állat, és azt sem hogy bármikor csinálhat valami szokatlant, hiába volt egész életében nyugodt, kedves jószág!

Kedves kismama azért még attól hogy kutyád van, nem leszl rögtön kutyás, ahhoz kicsit több kell. Én is ismerek sok kismamát akinek kutyája, csak épp nem vagy rosszul nevelik őket, nem foglalkoznak velük, csak van egy kutyájuk. Ők nem kutyások.

2010. febr. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
68%

Az a baj, hogy erre a jogszabályra hivatkozva a vadász szinte bármit megtehet, gyakorlatilag akkor is lelőheti, ha a közelében sincs semmiféle vad, mert ő a vadász és a törvény akkor is neki ad igazat. Ráadásul egy kutya megölése nincs arányban az általa okozott kárral, tehát azzal, hogy megriasztja a vadat. Mert állítom, hogy a legtöbb kutya nem tudna levadászni semmit, de ezek csak lőni tudnak, gondolkodni azt már nem (különben nem mentek volna vadásznak)! Az én kutyámnak pl. esélye sem lenne utolérni egy őzet vagy egy nyulat, repülni sem tud a fácán után, de gyanítom, hogy símán lelőné egy elmebeted vadász, ha lehetősége lenne rá! GYŰLÖLÖM A VADÁSZOKAT!


Nekünk is jogunk lenne közterületen nyugodtan sétálni, vagy az erdőben túrázni, úgy, hogy a kutya körülöttünk futkározik, nem zavar senkit nem kergeti a vadakat és nem kell attól rettegnünk hogy a következő kanyarnál dörren a puska, mert a vadász "nem látta", hogy 20 méterre a kutya mögött jövünk mi is! Én max annyit tudok tenni, hogy láthatósági mellényt teszek a kutyámra, hogy ne hihesse kóbor kutyának, de akkor sem bízom ezekben!

2010. febr. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 Winner of Royal Hill ***** válasza:
27%

Miért pontozzák le? Mert ostobák.

Az utolsónak meg üzenem hogy vegyen egy darab kötelet és húzza fel magát! Hát hogy jön ő ahhoz hogy ilyeneket írjon? Ki vagy Te ember??? Van 1-2 hülye vadásztárs is,de nem ez a jellemző.

Marha érdekes kutyás vagyok és mellette vadász is. A kettő teljesen jól összeegyeztethető.Csak az ilyen aberrált majmok számára elképzelhetetlen ez.

Pórázon sétáltasd a kutyádat az erdőben és pont.Nincs ezen mit ragozni. Ez a szabály. Ha nem tetszik menjél tüntetni!

2010. febr. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
59%

En kutyas vagyok es ennek ellenere megertem a vadaszokat.

Ha az a szabaly, hogy a kutyat lelohetik az erdoben, es a gazdi ezzel tisztaban van es megis elengedi a kutyajat, akkor ne haborogjon, ha lelovik.

Majd a 3. kutyaja elvesztese utan megtanulja a torvenyt.

Kulonben meg tenyleg igy van, mehet tuntetni, talan megvaltozik a torveny :)

2010. márc. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
53%
Én úgy gondolom, ez a pontozásos módszer talán akkor lenne valódi, ha csak a kérdező pontozhatna, hiszen ő ítéli meg, amit kapott választ, számára érthető, megfelelő, vagy sem.
2010. márc. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!