Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak a szívféreg...

A kutyámnak a szívféreg tesztje pozitív lett, mire számíthatok a jövőben?

Figyelt kérdés
Egy szuka bullmastiffról van szó,állatorvos mikroszkóppal megvizsgálta a vérét és szívféregességet állapított meg nála.Tegnap kezdtük meg a gyógyszeres kezelését.Az állatorvos nem úgy csinál,mintha ez valami komoly probléma lenne,pedig én itthon utána olvastam és ez elég nagy probléma,nem csak a kutyák körében bár azt elmondta,hogy a kezelés alatt is van rá esély,hogy a kutya elpusztul.Teljesen tünetmentes volt,nem ezzel a problémával vittük,de ez is kiderült.Mik az esélyek egy ilyen betegségnél ? Tapasztalt,hozzáértők válaszát várom,akik esetleg találkoztak már ilyennel,esetleg konkrétumakat is tudnak mondani.Köszönöm szépen előre is a segítséget.

2015. máj. 22. 12:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az emlitett kutyanak nem voltak tunetei, a korara nem emlekszem, de 6-7 korul lehetett. Az biztos, hogy 2-3 evesnel idosebb, de meg nem oreg, aktivan sportoltak vele.
2015. máj. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha anyagilag nem alltok ugy, szerintem egy telefonos konzultacio is letisztazhatna sok mindent.
2015. máj. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A vérteszt az csak az első lépés. Ha csak lárvák vannak a vérben, azokat bizonyos szerek elpusztítják. Nagyobb vizsgálatnál röntgennel megnézik a tüdőartériát is. Ha ott már kifejlett féreg van, akkor komolyabb kezelés és odafigyelés kell. Az elpusztult lárvák nem okoznak még gondot. Viszont a kifejlett elpusztult féreg, ha már sok van belőle, eltömíthet eret, ha pedig a szívbe jutott, a szívet is. Nagy vonalakban ennyi.

Ha egy kutyánál nem találnak lárvákat, akkor onnantól lehet havonta használni pl a Milbemaxot, amelyik azonnal elpusztítja a lárvát, ha bekerül a vérbe. Így védve lesz a kutya.

2015. máj. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem kell két dokihoz egyszerre járni!! De én a helyedben felkeresnék egy másikat is,mert a szívférgesség nem játék :(
2015. máj. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Van egy 100% megoldás,de állatoknál nehéz az alkalmazás a petróleum kitakaritja a férget kb 2-3 hét alatt.
2015. aug. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!