Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a pozitív megerősítés...

Ez a pozitív megerősítés kitől származik? Klikker elve? Ki találta fel?

Figyelt kérdés
2015. márc. 28. 13:14
 1/5 piriiiii ***** válasza:
Hogy a klikker konkrétan kitől, azt nem tudom, de az alapja az a pavlovi reflex.
2015. márc. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

Ezt nem kellett feltalálni. Amióta némileg fejlettebb idegrendszerrel rendelkező élőlények vannak a Földön, azóta ez működik. Az ember csak felfedezte az elv létezését.


A klikker alapját a feltételes reflexet pedig Pavlov bácsi fedezte fel.

2015. márc. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pavlov kísérletezett azzal, hogy étkezések előtt megrázott egy csengőt, így idővel a kutya összekötötte a csengőszót az étellel. Később ha a kutyák meghallották a csengőt már beindult a nyálelválasztásuk.

Szóval ha lett volna klikker Pavlov idejében akkor lehet azt használta volna a csengő helyett.

2015. márc. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A delfinektől ered a klikkerezés alapelve (ami nem a pozitív megerősítés, mert ugye egy simogatás, egy "okos" is pozitív megerősítés, hanem talán az operáns tanulás kifejezést szokták erre használni asszem), mármint azoktól, akik őket tanították. Egy delfint ugye nem tudsz áthúzni egy több méter magasban lévő karikán pórázzal, szóval valaki kitalálta, hogy megtanítja a delfinnek, hogy síp = kaja, és aztán a síppal irányítgatja. Ez pedig olyan sikeres lett, hogy elterjedt :)
2015. márc. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, és nem a pavlovi reflex az alapja, olvassatok kicsit utána. Az egy _reflex_, a kutya akaratától teljesen független dolog, attól még nem tanult meg semmit a kutya, hogy a csengőre beindult a nyálelválasztása. Azt a szervezete tanulta csak meg, hogy csengő után jön a kaja, de ehhez a kutyának semmiféle tudatosságot vagy akaratlagosságot nem kellett felmutatnia. Hasonlít a két dolog, de közel sem ugyanaz, mivel az egyik egy akarattalan reflex, a másik pedig akaratlagos viselkedés.
2015. márc. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!