Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha nem tudom...

Mit csináljak ha nem tudom (normálisan) sétáltatni a kutyámat? (a probléma lent kifejtve)

Figyelt kérdés

A gond nem a kutyával van, nem is velem. Magával a hellyel van a gond, illetve az itt élő emberekkel, és kutyáikkal. Max 1-2 utcát tudom vinni a kutyát, mert mindig van valami idióta degenerált, aki nyitva tarja a kaput, és konkrétan szarik rá, hogy a kutya ránk támad (jellemzően én vagyok a hibás, mert "miért nem vitted másfele"). Múltkor be is ordítottam az egyik vén fószernek a kerítésen h 'Mi az anyádnak neked kutya??" , de nem vette az adást, mert még mindig kinnt szokott kószálni a kutya. Nem ő az egyetlen, a környező utcákban mindenhol találkozni ilyen hülyével (vagy nevezzük "felelőtlennek"), és nem egyszer kellett már megrugdosni a kutyát, hogy ne támadjon meg. Ha meg kistestű, akkor az enyém jelent rá veszélyt, de a veszettség kockázata a harapás okán mindig fent áll. (ha arra nem képes, hogy bezárja a kaput ki tudja oltatja e?)

Az enyém egy border collie. Hál'istennek jó nagy kertünk van, sokat tudok vele labdázni, meg kötelet húzni, meg egyéb módon lefárasztani. De úgy érzem sétából jóval több kellene mint amit meg merek tenni.

Az állatvédőknél nem tudom jelenteni, mert megszámolni sem nagyon tudom őket...

Tudtok valamit javasolni? Esetleg a kutya számára valami jó agyfárasztót, ha már keveset tudom sétáltatni ? Tudom, hogy kellene, szoktam is, de rendesen veszélyes.....



2015. máj. 24. 22:01
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Van ennél rosszabb is, a nótorius póráz nélkül sétáltató. Odarohan az enyémhez egy-két három magytestű kutya, ez forog, morog, védi magát (mert fiú), annyira erős, hogy majdnem elránt. Ráadásul ha rákiáltok, hogy hagyd és gyere, nem engedelmeskedik. Aztán kap egy kis pofont, akkor a többi gazdi fel van háborodva. Nem akarok hasra esni a kutyáik miatt.
2015. máj. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Ez pehh, szerintem akkor labdázz vele többet a kertben.


Azt nem mondhatom, hogy ami szembejön és veszedelmes, azt a kutyát fújd le kutyariasztó sprayyel. Lehet ilyet kapni, csak egyszer fújod le vele más kutyáját, azt legközelebb arra mész, szét fog tépni téged az a kutya.

2015. máj. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 az is jó.... Itt ilyen nincs, cserébe van más..

#2 köszi a tippet. Ezzel próbálkozom, csak az ingerek miatt nem ártana legalább heti 4x elvinni, de örülök van hetente megvan az 1-2 "váratlan találkozás" nélkül...

Nem tudom, hogy lehetnek ilyen hülyék. Múltkor egy németjuhász jött vergődni, de váratlanul érte, hogy fejbevertem egy edénnyel és ráordítottam, szval elment, de tudom honnan jött ki, és ma is láttam, hogy az utcán szaladt.

Van itt a város mellett egy elég nagy füves terület, de ha oda kiviszem, még sosem úsztam meg kullancs nélkül (csepp ide vagy oda).

Abban igazad van hogy ha spray-t használok annak nem lesz jó vége...

2015. máj. 24. 22:27
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit én a helyedben tennék: ráfeküdnék a csengőre vagy addig verném az ajtót amíg a kedves "gazdi" vissza nem tessékeli a kutyáját, vagy sintérrel, jegyzővel és pénzbírsággal fenyegetőznék. Ha a babkocsis vagy a 3 éves gyerekét cipelő anyukára támad rá a kutya, akkor is annyi lesz a magyarázat, hogy sétáljanak másfele?
2015. máj. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A póráz nélkül sétáltatók azt sem veszik észre, ha a kutya babakocsis anyukára támad. Felborította a nagytestű kutya a babakocsit, a gyerek nagyon megijedt és ordított, anyuka belerúgott a kutyába, mire jött a nagy felháborodás, miért bántja az állatot? A törvény szerint TILOS póráz nélkül sétáltatni, mint ahogy nem kóborolhat szabadon, gazda nélkül egyetlen kutya sem.
2015. máj. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy félek, hogy addig összekap az enyémmel. Szóval, ha látok egy kutyát igyekszem minél hamarabb elhúzni onnan. De szerintem legközelebb be fogok csengetni....csak azért is.

Hát nem tudom, ekkor mi lenne a válasz, ha egy babakocsist támadna meg (bár emberre jellemzően nem, csak kutyára mennek). Biztos nézne nagyokat......de nekem mindig ezt mondják.

2015. máj. 24. 22:49
 7/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
Írd össze, melyik címnél vannak sorozatosan utcán a kutyák, és jelentsd be a jegyzőnél, polgármesternél, rendőrségen, minél több helyen! Jobb lenne, ha mások is tennének bejelentést
2015. máj. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!