Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » (laptop) Játék indításakor...

(laptop) Játék indításakor lila-zöld a játék képernyő a SIMS-nél (1,2) a GTA VC viszont fullon normálisan megy, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 11. 12:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Ha a videókártyával van gond akkor a vice city miért indul és fut rendesen, maximális felbontásban? A gép egy Dell Inspiron mini. Az még rendben ha a sims 2 nem megy, de hogy az 1 sem?
2015. ápr. 11. 12:50
 2/9 anonim ***** válasza:
Így nehéz lesz bárkinek is megmondania, mi a baj. Legalább írd le a géped adatait.
2015. ápr. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a videokártya a gond. De ha leírnád milyen az sokat segítene. Frissítetted a drivereket?
2015. ápr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A gép Dell Inspiron 1011


Processzor típus Intel® Atom™ N270


Processzor frekvencia 1,6 GHz


Processzor FSB frekvencia 533 MHz


Chipkészlet Intel 945 GML


1 GB RAM


Merevlemez kapacitás 160 GB


Merevlemez fordulatszám 5400 RPM


Kijelző méret 10,1"


Kijelző típusa WSVGA


Kijelző felbontás 1024x576 pixel


A Dellnek van egy karbantartó programja, ezzel többször is elvégeztem teljes vizsgálatot és a videókártyánál több helyen azt írta hogy sikertelen a teszt futtatása....


A legfrisebb driver van fent. De amikor a gyári dell oldalon levőt próbáltam, majd az Intel driver kereső programját telepítettem, érzékelte van újabb, letölti, de telepíteni az sem tudja.


Illetve a mai nap történt meg először hogy gépeztem, csak az internetböngésző ment, tölt a gép, szinte befagy, "kikapcsol" a képernyő, fekete lesz, csak a windows 7 kurzorja látszik, a kör ami a töltést szokta jelezni, pár pillanat mulva visszajött a kép, majd megint elment... Ezt most csinálta először....


De azt nem értem továbbra sem, a GTA VC hogyhogy gond nélkül fut? Egyenlőre még más játékot nem próbáltam, csak a sims amit írtam mit produkál)

2015. ápr. 11. 20:06
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem szívesen tenném újra a gépet, de lehet az lesz a megoldás hátha... Egyébként frissen le lett ellenőrizve vírusírtóval + adwcleaner. Semmi extra program nincs fent ami bekavarna, ccleaner is fent van, a gép karban van tartva.....
2015. ápr. 11. 20:08
 6/9 A kérdező kommentje:

Itt találhatóak a driverek a géphez, régen is innen szedtem le a dolgokat:


[link]


(érdekes hogy windows7nél a chipset fülnél csak egy card reader fájl van, xp-re állítva pedig kiad egy inteles cuccot. (legutóbb ezt is ráraktam hátha...lehet az kavart be?)


A video fülnél pedig az utolsó van telepítve/ill az volt máskor is,

"Intel Graphics_Media 945GSE/GM965, v.8.15.10.1825, A00 Intel Graphics_Media 945GSE/GM965"


a többi valami TV-s cucc.


AZ Intel driver keresője Intel Driver Update Utility - kiad egy újabbat valami 10 vagy 12-es verzió már, de nem tudja telepíteni, úgy is próbáltam hogy leszedtem a régit, újrainditom, de a driver kereső továbbra is jelzi a régit és mutatja van frissítés, persze így sem telepíti fel.


Manuálisan ezt próbáltam:


[link]


ha fel is települ (érdekes mert ezt is 8-as verziónak jelzi telepítéskor is) a probléma változatlan (a sims-es dolog)

2015. ápr. 11. 20:28
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja és Windows 7 32bit Starter-em van.
2015. ápr. 11. 20:32
 8/9 A kérdező kommentje:

Most letöröltem ismét a gépen levőt, újrainditás. De fent volt egy másik, eszközkezelőből azt is sikerült eltávolítani. Újrainditás.


Feltelepítettem azt amit linkeltem (a kereső ezt adja ki)


[link]


Itt azt írja 15.12.75.4.1930 (Latest, viszont telepítéskor kiírja hogy ez a 8.15.10.1930

Eszközkezelőben is ezt írja.


Intel Driver Update Utility futtatásakor kiírja hogy nekem a 8.15.10.1930 van fent, de van újabb. A 15.12.75.4.1930 és letölthetem, letölti, és telepítené de megszakad....


Most akkor mivan? Rossz a számozás és ezt olvassa félre a rendszer vagy amit linkeltem az rossz?

2015. ápr. 11. 22:01
 9/9 A kérdező kommentje:

Linkelek egy képet, amin látható a sims nyitó képe (a második rész is ilyen, maga a játék más gépen rendesen működik)


Ill szerepel rajta az intel driver program infója hogy talál frissítést, letölti de telepíteni nem tudja,


Manuálisan is megkereshető a programon belül csak éppen nem tudom mit keressek abban az oszlopban...



[link]

2015. ápr. 11. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!