Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Cisco EPC3925 routeremmel mit...

Cisco EPC3925 routeremmel mit kezdjek hogy normálisan adja be a kezelőfelületét?

Figyelt kérdés

Míg az enyém így néz ki(hiányzik a wifi menü): [link]


Másoknak ott van: [link]


A probléma úgy adódott hogy resetelnünk kellett egy kis probléma miatt a routert, amit most itt nem ecsetelnék, ahogy megkaptuk bevolt rajta állítva a wifi, de ahogy így reseteltük, meg sem álmodtuk volna, hogy kinyomja. Nagyon le van butítva a kezelőfelület, ha belépek 192.168.1.1-es címen a routerbe, szinte semmit nem lehet rajta átállítani a felhasználóneven és a jelszón kivül, csak port forwardot, néhány védelmi cuccot és kalap kabát, ennyi. Találkoztatok már ilyennel? Az útmutató is azt írja, hogy a wireless menüpont alatt kell benyomni, lövésem sincs miért más az enyém.



2014. dec. 15. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Most hirtelen fingom sincs, hogy hogy van, mert már rég nem láttam ilyen routert közelről (1-2 éve), de ha jól emlékszem, akkor először külön be kell kapcsolni a Wifi-t és csak azután menedzselhető, de most meg nem mondom neked, hogy külön menüpontban kell-e vagy nem.

Meg ha jól emlékszem, akkor reset után bridge módba áll vissza és routerbe kell visszaállítani, de nem biztos! Nézd meg, milyen módban van, mert ha bridge, akkor azért nem engedi, de már nem nagyon emlékszem rá, úgyhogy bocs, hogy nem tudtam sokat segíteni.

2014. dec. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értékelem a válaszod, router módban van gyárilag úgy néz ki; status-ban írja, hogy wireless disabled, de semmi opció nincs erre, ahol ezt lehetne állítani, ahogy normális esetben kéne lennie. Csütörtökre jönnek, megnézik, ha ők is a modemet/routert találják hibásnak, akkor valahonnan szerzek egyet, mert még egy ilyen pofáncsapást nem tudnék lenyelni, hogy elavult firmware-rel szerelik be.
2014. dec. 15. 19:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy elméletileg ilyennek nem lenne szabad előfordulni, hogy egyáltalán nem lehet átállítani. Én addig nézegetném a menüket, vagy átállítanám bridge-be, majd vissza, hátha.

Egyébként UPC-s, vagy T-Home-os routerről van szó? Csak azért kérdezem, mert a Wifi-s rész mindig is szar volt a UPC-nél, mivel nem tudták rendesen módosítani a firmware-t, viszont a T-Home meg előszeretettel töröl belőle funkciókat, hogy a felhasználók ne nagyon tudják piszkálni.

2014. dec. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
UPC-s, de mi már próbáltuk anno még Pannont, Digit, de mindig volt velük valami baj, ha jó volt a wifi lassú volt a kapcsolat, ha jó volt viszonylag a kapcsolat, csak kábelen keresztül lehetett bevezetni, szóval nem voltunk sosem szerencsések ezzel.
2014. dec. 15. 19:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Na a UPC, tőlük nem is vár mást az ember. A nagy szolgáltatók közül ő az egyik legrosszabb.

Amúgy ha ott elérhető a Digi és nem TV kábelen, hanem optikán, akkor én rögtön váltanék, ugyanis sokkal többet, sokkal jobb minőségben és árban kínálnak, mint a UPC. Lehet a TV kínálatuk nem mindenkinek tetszik, de azzal a nettel amit ők adnak az online TV gond nélkül megy.

De visszatérve erre a Wifi-s problémára, a legtöbben akik megtehetik (nincs IP tévéjük vagy ilyesmi), azok vesznek külön router-t és a modemet bridge módba állítják, mivel ennél a típusnál, illetve az összes ilyen modem+routernél a Wifi elég gány minőségű, mondjuk a Cisco-nál csak a firmware a hibás, de hát nem képesek javítani.

Ha ki is jönnek a szerelők és tényleg hibás, akkor adnak egy ugyan ilyet, ami szintén olyan, vagy pedig odaadják az új Ubee-s meg Technicolor-os csodájukat ami mégrosszabb, tehát én inkább külön Wifi router-t ajánlanék, mondjuk ha 120-as vagy annál nagyobb neted van, akkor a gigabites portok miatt kicsit nagy beruházás lenne, de legalább lenne egy stabil Wifi-d és netkapcsolatod is, ha annak a modem+router csodának csak 1 funkciót kellene ellátnia.


Egyébként én megpróbálnám mégegyszer resetelni, adni neki egy új un-t és pw-t, utána hátha engedi konfigurálni a Wifi-t.

2014. dec. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!