Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyes, ket eves lany...

Menhelyes, ket eves lany kutyust fogadok örökbe a napokban, de gondolkodom, hogy a testveret is magamhoz veszem (szinten lany). Hely lenne nekik, azzal nincs gond. De nem tul kockazatos egyböl ket ismeretlen kutyat befogadni?

Figyelt kérdés
A menhelyen nöttek fel, gazdit, porazt közelröl nem lattak. Az egyik szerintem nem lesz olyan nehez eset, de a masik elszaladt elölem, ö nagyon fél.

2015. máj. 25. 13:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem javaslom,hogy egyszerre két szocializálatlan kutyát vigyél haza,mert éppen,hogy nem segítik egymás fejlődését,legalábbis ezt tapasztalom,amikor stresszes,antiszoc kutyuk voltak nálam.Az már működik,hogy ha egy stabil,jól nevelt kutya mellé kerül egy rázósabb.A dupla költségekről nem is beszélve.Két szuka kutya ivartalanítása,oltása,parazita mentesítése,etetés kisebb vagyon ėvente.
2015. máj. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 deniz csaba ***** válasza:

Kedves kérdező, le a kalappal! Nagyon bátor vagy. Szerintem, ha már ennyire gondolkodsz a másik kutyuson, azért vidd haza, mert bár könnyebb lenne nélküle, de az alapján, amit írtál, úgy érzem, hogy téged egész életben nem hagyna nyugodni a lelkiismereted. A hogyan a kérdés. 2 éves menhelyes kutyához, komolyabb tapasztalatok nélkül, ha van anyagi keret én egy kutyushoz is segítséget hívnék. Nem csak kutyasuli, hanem személyi trénert, aki házhoz jön. Sok ilyen van, a kutyasuliban is tudnak ajánlani, vagy szerintem itt is. Én is kértem, amikor egy 12 éves problémás kutya került hozzám véletlenül, pedig 20 éve kutyás vagyok. 1500-2500 között jönnek egy órára. Ha ezt megléped, akkor lehetnek akár ketten is, megbirkóztok vele.

Már az elhozatalnál is jó, ha magaddal viszed és lecsekkolja a viselkedésüket, mert a menhelyeken erre ált. nincs kapacitás, pedig nem minden kutyust szabadna örökbe adni, illetve nem akárkinek. Pl.: lévén nem kölyök kutyák, nem biztos, hogy valók gyerekek mellé, nem tudni milyen korábbi élményeik voltak, stb. A félénk kutyus viselkedése adhat okot aggodalomra, de egy szakértő meg tudja állapítani, hogy van e komoly baj.

2015. máj. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat, ahogy latom vannak ervek a nem es az igen mellett is, egyelöre meg nem is sikerült döntenem.

Az utolso hozzaszolo nagyon beletrafalt, mert en is azt hiszem, hogy nem hagyna nyugodni, ha otthagyom a masik kutyit. Az anyagi resze nem gond, azt meg tudom oldani, trenert is tudok hivni, ha szükseg van ra (idövel allok rosszabbul kicsit). Elsösorban segiteni szeretnek a kutyakon, de nyilvan az se lenne baj, ha nem szivatnam meg nagyon magam. :) Naiv gondolat lehet, de bizom benne, ha segitö szandekkal allok a ket kutyushoz, akkor a sors nem tol ki velem annyira, hogy aranytalanul megneheziti az eletemet. :) Arrol meg meg vagyok gyözödve, hogy a kutyaknak ez lenne a legjobb, megha nem is lennek 100%-os gazdi (de azert probalnek), ezerszer jobb, mint a menhelyen sinylödni es varni a bizonytalan optimalis gazdira.

2015. máj. 26. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!