Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik állatfajtákat lehet...

Melyik állatfajtákat lehet betanítani?

Figyelt kérdés
2015. máj. 25. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mire. Feltételes reflexet bármelyik állatban ki lehet alakítani.
2015. máj. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pl kecskét, bárányt, tehenet, őt még lovat is, van egértrükk is
2015. máj. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem rovarokon és kisebb halakon kívül bármit. Mondjuk a halak közül a cápa szerintem még tanítható is lenne...még ha nehezen is :D
2015. máj. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

igen nekem volt olyan cápám amelyik ki tudott nyitni egy ajtót megtanulta hogy a kilincset kell lenyomni... vagy pl. olyan, amelyik ki tudott nyitni egy konzervet a fogaival...

úgy látszik a nyitogatás jól megy a cápáknak, ez az erősségük

2015. máj. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A cápa ki tud ugrani a vízből. Miért ne lehetne neki megtanítani, hogy akkor már karikát ugorjon át. Kellő motiválással szerintem meglehetne :D

Különben sem írta a kérdező, hogy ő most ajtót szeretne nyitogatni az állattal.

2015. máj. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
pedig az jó lenne (persze víz alatti ajtót)
2015. máj. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem, mert megtanulná kinyitni a cápaketrecet, amiben a búvárok lemerülnek :D
2015. máj. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Aranyhalakat is tanítottak, szóval a halaknál sem a "méret a lényeg". ;) Minden második etológiai kísérlet paradicsomhalakkal zajlott, ami kb. akkora, mint egy guppi.

Polipokkal is rengeteget kísérleteztek, meglepően intelligens állatok, pedig "csak" puhatestűek.

Gyakorlatilag amelyik állat elég fejlett hozzá, hogy normálisan érzékelje a külvilágból érkező ingereket, azt lehet tanítani. Biztos vagyok benne, hogy még rovarokban is lehet feltételes reflexet kialakítani.

2015. máj. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még laposférgeket is 'tanítottak'. Igaz, csak arra, hogy hol kapnak kaját, de ez is valami :)
2015. máj. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!