Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapott a kutyám, mit...

Megharapott a kutyám, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Tegnap este kimentem cigizni, és valami, mintha nem lett volna rendben vele. Odamentem hozzá ideges lett, és megharapta a lábujjamat, alig bírtam leállítani. Ma megint megpróbáltam megsimogatni, a húgommal teljesen barátságos volt, engem pedig megharapott, a kezemen a lábamon, és neki kellett lefogni, pedig egy apró kutya, Jack Russel. Tegnap délután még teljesen rendben volt, most pedig nem tudom mi lehet a baja, és mit kezdjek vele.

2015. máj. 26. 11:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy egyszerűen játszani akart? Az én kiskutyám állandóan harap, alig lehet leállítani, dr nem akar rosszat, csak játszik.
2015. máj. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezek furcsa dolgok. Mi befogadtunk az utcáról egy kutyust, 5 évig semmi baj az ég világon nem volt vele a legédesebb leghálásabb kiskutya volt, erre egyik este anya rádőlt (mindig rádőlünk soha nem volt belőle semmi) és egyszer csak megharapta az arcát. Akkor kint éjszakázott a garázsban de azóta is bent van velünk és pont ugyan olyan mint annak előtte. Fogalmunk sincs, hogy mi váltotta ki belőle. Mondják, hogy a kutyák látnak dolgokat, és van egy barátnőm, aki bár imádja őt, szeretgeti a kutyámat az mindig elkezd sunyin morogni rá. Akkor is nálunk volt este amikor a baleset történt. Senki másra nem morog, és mi is értetlenül állunk az eset felett.
2015. máj. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Az én kutyám pl. nem bírja a cigit, ha valakit cigizni lát, egyből bevadul. Nem szekálásból mondom, de nem lehet, hogy ez a baja?
2015. máj. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
7%
ha sokszor csinálja, nyomják be neki az injekciót
2015. máj. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik csak felém agresszív, és nem nem játékból harap. Ahol belém harapott véres nyomok maradtak, pedig eddig egy aranyos játékos kutya volt. Baromi félelmetes amikor bekattan, olyan szinten jön nekem, hogy alig lehet leállítani, pedig egy apró pici 5 kilós Jack Russel.
2015. máj. 26. 12:07
 6/13 anonim válasza:
Állatorvos, kutyasuli?
2015. máj. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Valami ott nagyon nincs rendben köztetek, és nem tegnap este óta.

Alapvető életmódváltásra lesz szükség, ha normális kapcsolatot akarsz a kutyával.

Mozgassátok le istenesen, és nem csak egyszer, hanem napi szinten. Minél jobban le vannak vezetve az energiái (egy Jack Russellről beszélünk!!) annál könnyebben kezelhető lesz.

Le kell állni a kényeztetéssel. A húgodat meg az egész családodat kérd meg, hogy legyenek partnerek a dologban, bár ahogy értem, főleg veled van baja a kutyának.

Ne menj oda hozzá tutujgatni, simogatni. Ha simogatni akarod, te hívd magadhoz. Ne engedjétek fel az ágyra, kanapéra, ölbe, esetleg engedéllyel. Bárminemű negatív viselkedés azonnali büntetést vonjon maga után - nem verésre kell gondolni, de pl. ha csúnyán néz rátok, azonnal zavarjátok ki a szobából, vagy akár a házból is.

Tőled kapja az ételét. De ne csak úgy ingyen, hanem dolgoztasd meg érte. Legyen számára nyilvánvaló, hogy a kaja tőled jön, és ő csak akkor kapja meg, ha megfelelően viselkedik. Trükköztesd, taníts neki új vezényszavakat. Etesd kézből, ha jól viselkedik.

Kérd a húgod segítségét. Ha jól értem, ő nagyjából kézben tudja tartani a kutyát.

A Jack Russellek attól, hogy picik és cukik, iszonyat kemény kis dögök, legalább olyan határozott bánásmódot igényelnek, mint egy rottweiler, vagy még inkább. Vegyétek a dolgot nagyon komolyan, kérlek.

2015. máj. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 bollocks ***** válasza:
Sétáltatva van? A nevelése nálatok mit jelentett?
2015. máj. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Lehet nagyon el volt kényeztetve, az benne van a pakliban. De érdekes, hogy csak velem ilyen, pedig semmi rosszat nem csináltam vele.
2015. máj. 26. 13:20
 10/13 anonim ***** válasza:
Lehet, h. hierarchiában érezteti, h. föléd került. Sok séta és foglalkozás az alap, ezek között vannak spec. gyakorlatok, amivel megtanulja, h. te vagy az úr.
2015. máj. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!