Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyát...

Hogyan szoktassam le a kutyát arról, hogy ne harapva játsszon és hogy ne morogjon?

Figyelt kérdés

Egy szuka 2hónapos rottweiler kutyánk van, aki morog evésközben ha hozzányúlunk, simogatjuk vagy akármi, nekem eddig nem csinálta én a táljába is belenyúlhattam akkor sem csinált semmit, de már nálam is elkezdett morogni.nem akarok verést alkalmazni mert az nagy korára úgysem lenne hatásos sőt... szóval valami más megoldás érdekelne, és hogy hogyan lehet leszoktatni hogy ne harapva játsszon.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. máj. 27. 17:25
 1/5 anonim válasza:
pöccints az orrára rögtön miután harap
2015. máj. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha arról szoktatod le, hogy ne harapva játsszon, akkor harapva fog játszani.
2015. máj. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Minden kölyök harapva játszik, ha felnő leszokik róla, addig is mond neki, hogy NEM, és ne figyelj rá ha nagyon durvul. S mielőtt leírnád, hogy de ő egy rottweiler, nekem is az van, ki fogja nőni a tiéd is. Egyébként:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=harap+a+kuty..

2015. máj. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mikor játszol a kutyával és kezd eldurvulni a játék, otthagyod a kiskutyát. Ha megharap játék közben felszisszensz hogy jelezd neki, ez fájt. Ezután véget vetsz a játéknak. Ebből tudni fogja a kutya hogy nem helyes ha erősen harap. De ha morog mikor belenyúlsz a táljába, az falkavezérségi probléma. Olvass utána ennek pl. Jan Fennel Kutyapszichológia, de sok helyen írnak még róla a neten.
2015. máj. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A harapdálást kinövi de ha belenyúlsz a kajájába és morog akkor fogd meg a grabancát és addig rázd amíg abba nem hagyja hiába pici az én kutyámat is fojtóval lehetett csak rászoktatni arra hogy láb mellett sétáljon és azóta el nem menne mellőlem. A szeretetteljes nevelés alapja a szigor


Azt ajánlom hogy vegyél egy Cesar Millan-es könyvet mert ő pont az ilyen problémák megoldását írja le.

2015. máj. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!