Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam pórázhoz?

Kitty12345 kérdése:

Hogyan szoktassam pórázhoz?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hetes Border collie kutyusom és eddig még csak az udvarban próbáltam (mert míg nincs meg az összes oltás addig ugyebár semmi esetre sem akarom kivinni) szóval a nyakörvet szépen tűri nem zavarja az első pillanattól kezdve de mikor a póráz rákerül azonnal a szájába veszi húzza vonja hentereg stb.jutifalattal próbáltam de az nem jött be(pedig imádja a virslikarikát) aztán a kedvenc játékával is próbáltam azzal se nagyon megy csak ha júznám a játékot de azt meg nem merem illetve nem szabad a fogai miatt gyakoroljam így tovább vagy van valakinek más ötlete?

2015. máj. 11. 13:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi nemrég estünk át ugyanezen. Amikor a szájába veszi a játékot, a grabancánál kicsit emeld fel a kutyát egy határozott "NEM" kíséretében, és el fogja engedni a pórázt. Az én kölyköm 1-2 nap alatt rájött, azóta (2 hónapja) semmiféle ilyen gondunk nincsen.
2015. máj. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A kertbe szerintem ne próbálkozz ezzel, nekem van 3 keverékem, ebből kettőnek van középszintű engedelmes vizsgája is, de itthon még ők se képesek normálisan pórázon sétálni. Az jó ha a nykörvhöz szoktatod, de szerintem a pórázzal csak annyit csinálj hogy leülteted(ha tud ülni , de a lényeg hogy nyugiba legyen) rárakod a pórázt, kaja az orra előtt , a lényeg hogy egy kicsit legyen nyugiban, odaadod a kaját és leveszed a pórázt, és játék vele. Ha ezt sokszor megcsinálod jó lesz
2016. jan. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!