Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 9 hetes kis huskym...

Van egy 9 hetes kis huskym (lány) és harap. Igaz játékból. Hogyan szoktassam le erről? Ma a földön fekve megtámadt és eléggé megharapta az orrom. Sokat vérzett. Nem tudok benne megbízni és ez nagyon szomorúvá tesz. Hogyan szoktassam le erről?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem és érzem hogy ő is engem mert már összeszoktunk. Nem tudom hogyan taníthatnám meg neki, hogy ami neki is fáj az nekem is
2015. máj. 24. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
vidd vissza az anyjához, ahonnan 10 hetes kora előtt el se lehetett volna hozni!
2015. máj. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%
9 hetesen még a tesóival kéne játszania, akkor nem téged harapna....Később majd abbahagyja. Ne rakd a kezed a szájába, ne feküdj le amikor játszol vele, hanem állj és mozogj
2015. máj. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Aron8605 válasza:
71%
A mi kutyánk is ilyen volt, mi úgy szoktattuk le, hogy amikor túl nagyot harapott hangos, "nyüszítő" hangot adtunk ki, a testvérei is így jeleznek ha eldurvul a dolog...először csak nézett, aztán leszokott róla :)
2015. máj. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

8 hetesen lehet elhozni a kölyköket az anyjuk mellől, semmi gond nincs azzal, hogy 9 hetesen nálad van már.

Leszoktatni idővel, következetesen és türelemmel lehet, ne várd, hogy 1-2 héten belül drasztikus javulás lesz, ő még kölyök. (Olyan mintha azt várnád egy 3-4 hónapos gyerektől, hogy bilit használjon.)

Amikor megharap jajdulj fel, ahogy a tesói is csinálnák, ha már túl erős nekik a játék. Visítással jelezd neki, hogy ez számodra már sok. Attól, hogy játszani akar veled, és te nem vagy tisztában azzal, hogy még kölyök és vehemensen játszik, és nem figyelsz oda eléggé (mert neked kell még észnél lenni nem neki) attól még ne rendüljön meg a bizalmad benne. Elég szomorú lenne, ha egy hét alatt (mert max. annyit volt veled) máris negatív érzéseid lennének vele kapcsolatban. Kezd el bevezetni a tiltó szót pl. nem, fúj stb. és következetesen használd.

2015. máj. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
22%
kedves 4-es, nem tudom hogy hozol egy 8 hetes kölyköt az anyjától, amikor még max. csak 1 oltása van....
2015. máj. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Törvény szerint 8 hetesen lehet LEGKORÁBBAN elhozni a kölyköket, nem az oltástól függ.

Kérdező! Ilyenkor hangosan jajdulj fel, és hagyd ott! Most tapasztalja még, mit szabad és mit nem!

2015. máj. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért visítozni nem minden fajtánál eredményes. Mert messze nem érdekli, hogy visít a megharapott. Le kell tiltani a harapásos játékról. Pont ugyanúgy, mint pl a felugrálásról. 9 hetes kutya még úgy tud játszani, mint ahogy az alomtársaival tette. Neked kell megtanítani, hogy emberrel másként lehet játszani.
2015. máj. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!