Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » YORKI- "feje lágya" Yorki...

YORKI- "feje lágya" Yorki kiskutyám: Johhnie 4 hónapos lesz március 4-én. Normális dolog-e, hogy még a kutycsa nem csontosodott teljesen össze? Napi 1/2 calcium tablettát kell adnom neki- de azt is meddig?

Figyelt kérdés
2010. febr. 26. 13:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
én még nem hallottam ilyenről...én 3 hónaposan hoztam el a yorkim, tökéletes volt a buksija. szerintem ez rendellenes...
2010. febr. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
mit kap enni?
2010. febr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Minőségi kutyakonzervet kap enni:junior, azaz kiskutyának valót. A szárazat is már meg bírja enni, de nem nagyon szereti, vagy csak nem ízlik neki.

Emellett az eladó (ismerősöm) azt mondta, hogy napi 1/2 tbl calciumot is kell adnom.

2010. febr. 26. 22:39
 4/14 A kérdező kommentje:

Óvatosan megsimítva a feje tetején érzem, hogy "puhább" kb.5 forintos nagyságban...

E mellet egy átlagos yorki :)

Játszós, alvós, bepisilős, bújós, harapdálós, szeretnivaló...

2010. febr. 26. 22:46
 5/14 Akiteki ***** válasza:
Miért nem hívod fel a tenyésztőjét és kérdezel rá?
2010. febr. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Mivel nem tenyészteni-vagy szaporítani való kutyust akartam, így ismerőstől kaptam tk-nélkül, oltásokkal(o.k-el)


Ő a kutyust fedeztetésért kapta. (pénz helyett), de már neki van egy yorki-ja (Johnnie apukája), így továbbadták nekem. Állítólag a kiskutyám szülei mindketten tk.-el rendelkeznek.

Az apakutyát ismerem. Gyönyörű,egészséges, játékos, kedves, 1.5 éves ezüst-cser színű kan.


Szóval csak az apa kutya gazdáját ismerem, őt kérdeztem. Neki azt szuka mondta szuka kutya gazdája, hogy ez normális, adni kell neki napi fél tbl. kutyának való Calciumot.

Mivel úgyis esedékes kutyusomnak a köv. oltás, elviszem az állatorvoshoz és majd ő (remélem) megmondja, hogy mi a helyzet.


Ettől függetlenül, nagyon köszönöm a válaszokat, sőt, ha még ezzel a kérdéssel kapcsolatosan van vmi tapasztalatotok, infótok, akkor szívesen várom :)

2010. febr. 27. 21:44
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező! Ha elolvassák az utolsó kommentedet, kb. számíts arra, hogy szaporítónak lesz kikiáltva az ismerősöd... Szóval ne lepődj meg!!!
2010. márc. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a mi egyik kutyusunk is ilyen. Törpe pincserről van szó. Már 5 éves, és neki sem forrt össze. Egy igazi, ádáz szaporítótól vettük anno, amikor még nem tudtuk, mire kell figyelni kutyavásárláskor. Amúgy is tuti, hogy beltenyésztés áldozata a picike. Nagyon rossz az idegzete, és kihullott már egy csomó foga. Gyanítom, hogy a te kutyusodnál is az ősökkel nem stimmel valami. Ilyen genetikai rendellenességet hordozhatnak. Emellett örülök, hogy egészséges a kutyusod, de mindig nagyon figyelj rá! Ha megütődik a kis feje, az a normálisnál sokkal nagyobb veszélyekkel jár, mivel nem védi a csont az agyát... Mi is jártunk így: bedagadt a feje, és napokig menni sem tudott, teljesen elvesztette az egyensúlyérzékét. Leesett az ágyról is szegény. Hála Istennek helyrejött, de azóta is félek, nehogy újra baja essen. Te is nagyon vigyázz a kutyusodra!
2010. márc. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én nem is tudtam, hogy ilyen a kutyáknál is van. A miénknek mindig is kemény volt a feje:D
2010. márc. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

Első körben vidd el dokihoz.

Sajnos jó esély van rá,hogy ilyen hibás kölyköt kapsz szaporítótól.

2010. márc. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!