Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az anyám nem bírja elviselni,...

Az anyám nem bírja elviselni, hogy kutyára gyűjtök, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A párommal élek albérletben, külön a szülőktől. A párom autóra gyűjt, én kutyára, és ez rendben is van, sőt, ő is várja hogy legyen kutyus, a főbérlőnk szintén megengedte, semmi kifogása.


Na most a probléma az, hogy én egy adott fajtát akarok (tehát tenyésztőtől, törzskönyvvel), anyám ebbe meg teljesen bele van bolondulva, hogy én miért nem lakásra gyűjtök, ugyan minek a kutya, kidobok egy halom pénzt az ablakon, lakásba állatkínzás kutyát tartani (nem baj hogy amúgy egy felnőttként 3 kilogrammos kutyáról beszélünk...), stb stb... És az idegeimre megy!


Ma szakadt el nálam a cérna, mert a következő történt: van egy bankszámla amin rajta van az ösztöndíjam (100 ezer forint) amit még a suli alatt kaptam. Még mindig egyetemista vagyok (már csak vizsgázni járok be, egyébként teljes állásban dolgozok) és megkértem anyámat, hogy mivel csak ő tud hozzáférni, így adja nekem oda azt a pénzt, mert abból szeretném fizetni a magántanárom, illetve a vonatjegyet és ilyen "sulis" költségeket. Ő meg el volt háborodva ezen, hogy jaj hát nekem tán nincs pénz a saját bankszámlámon, hogy nem tudok vonatjegyet venni meg kifizetni a vizsgadíjat. Újra megkértem, szépen, hogy vegye le a pénzt és majd elmegyek érte. Ő meg nekem esett hogy "már megvan a kutya????", mintha kb megöltem volna valakit...


Persze az nem baj, ha ők évente szórnak el százezreket a lakásfelújításra, mert épp nem fehér hanem törtfehér falat akarnak, vagy már nem jó a HD tv, mert nem lehet rajta netezni vagy mi a franc...


Mit csináljak vagy mit mondjak már neki, hogy leszálljon rólam és ne akarjon már a személyi pénzbeosztóm lenni?


2015. máj. 28. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Igazából.. Ha a pénz a tied, akkor nincs joga beleszólni... Te döntöd el, mire költöd a pénzed! ;)
2015. máj. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
7%

Kutyát lakásba nem szabad. Ha csak nem tudod napközben is megsétáltatni.


De a pénzügyi döntés a tied. Az ösztöndíjad is a tiéd, megdolgozál érte, adja oda.


Max meghallgatod, és átgondolod, hogy megfogadod-e a tanácsát.

2015. máj. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmit ne mondj a kutyáról, legfeljebb csak ezt a következő mondatot. Onnantól kezdve, hogy külön költöztél és önellátó vagy, egyáltalán semmi köze nincs ahhoz, mit kezdesz a pénzeddel. Ha leállsz ezen vitatkozni, akkor ezzel elismered, hogy mégis van beleszólási joguk.


A kutyát ne keverd bele, viszont a pénzt igenis kérd el tőle. Én az apám felől közelítenék a dologhoz, de ha rá valamiért ebben az ügyben nem számíthatnék, akkor megmondanám anyámnak, hogy az az én ösztöndíjam, az én pénzem, a tanulmányaimra fektetném be, és ha nem adja oda, akkor ne számítson rám a továbbiakban. Mindezt nem kiabálva, hanem szépen, nyugodtan, tárgyilagosan.


Mondjuk a te anyádat te ismered, szóval ne várd vadidegenektől, hogy olyan tanácsot adjanak, ami nektek tutira jó. De én ezt tenném.

2015. máj. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez a te pénzed, minden jogod megvan rá hogy levegye és odaadja.

Ráadásul inkább örülne, hogy ilyen okos lánya van, 100 ezer forint ösztöndíj nem semmi :)

(én meg nagyon büszke vagyok rád, hogy nem párezer forintos szaporított, ideggyenge kis vakarékot veszel, hanem egy normális ebet :D)

2015. máj. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Megmondod,hogy külön laksz,dolgozol,saját pénzedből meg azt veszel amit akarsz!


Én mikor anyumnak mondtam,hogy amilyen fajtát kinéztem kb 200 ezer ft.Akkor meglepődött,hogy kutyára ennyit kiadok.De azt is hozzá tette,ha megkeresed rá a pénzt akkor hajrá.De mindenképpen szeretné látni majd a kutyát.


Persze ez nem most lesz,még velük lakok.Még nincs jövedelmem,de ha elköltözök és dolgozok,akkor a kutyára rakok félre az fix.


Nekem húgom volt a kicsit kötekedő pont akinek abszolút köze nincs az egészhez!!Mondom te fizeted? Nem akkor lehet csöndbe maradni.


Jó húgommal kicsit másképp beszélek mint anyummal.


Ülj le vele és beszéld meg vele.

2015. máj. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!