Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni pásztor várható élettart...

Gyakorikérdező86 kérdése:

Berni pásztor várható élettartama?

Figyelt kérdés
Légy szíves ne a netről leolvasott adatokat írjatok, hanem saját, vagy ismerősök tapasztalatát. Olyanra lennék kíváncsi, akinek már volt bernije, meddig élt, milyen betegségek fordultak elő nála.

2015. máj. 30. 08:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
15%

Miert,a neten szerinted nem az van ami?(jo van olyan is) nekem nincs bernim de egy konyvbol leirom ami benne van: 8-10 evig el. Nehany tenyeszto a nagyobb meret es a jobb orzokepesseg remenyeben tultenyesztette,ami bizonyos vervonalakban temperamentumbeli megbizhatatlansagot eredmenyezett,ez elmehet az indok nelkuli agresszivitasra valo hajlamig. Emellett,mivel szuk genetikai allomannyal rendelkezett,megjelentek bizonyos izuleti problemak,elsosorban a vallak gyengesege. A berni pasztor kituno munkakutya,mivel arra tanitottak,hogy terelje az allatokat es kocsikat huzzon,konnyen ki lehet kepezni es jol viselkedik a kiallitasokon is. Nyalas,szeretetteljes orias,de jo,ha tapasztalt gazda iranyitja.

Bocsi az ekezethianyert :)

2015. máj. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Azért nem a netes leírásokra, vagy a könyvben lévő dolgokra vagyok kíváncsi, mert rengeteg helyen már én is utána olvastam. Lényegesen eltérő éveket írnak. Átlagoltam, 9 évre jött ki. Így most saját tapasztalatokra lennék kíváncsi.
2015. máj. 30. 12:57
 3/23 Györök Árpád válasza:
96%
Az én első és egyetlen kutyám egy berni volt, 20. születésnapomra kaptam. 1992.12.06.-án született és 2005 márciusában altattuk el. Most szeretnénk újra egy bernit, mivel kisfiam 11 éves lesz és már évek óta szeretne egy kiskutyát. Két hónapja kezdtem el keresgélni és olvasgatni, de szomorúan látom a beltenyésztés negatív következményeit ennél a fajtánál is. Vagy áldoz vki.több száz ezer Ft-ot egy kölyökre vagy 25-60 ezer Ft-ért a "jófogáson" vesz egy zsákbamacskát ( ill. kutyát). Anno sajnos a hátsó lábak súlyos ízületi problémái miatt döntöttünk végül a kíméletes módszer mellett, de a 13.évben az már várható volt. A rengeteg öröm,élmény, ami Axelhez kötődik nem is teszi kérdésessé, hogy újra egy berni legyen családtag.
2015. máj. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is Bernim van. Leg édesebb kutyák a világon. Óriási szívük van. Nagyon értelmesek. Volt más sok féle kutyám ( rotwailer, kuvasz, németjuhász), de én egyiksem olyan mint egy óriás szívü berni. Az enyém 7 éves. Sajnos ez a fajta ízületi betegségre hajlamos. A miénknek a hátsó lábai fájnsk. Gyógyszert kell szednie. De minden törődést megérdemel. Meghálálja a kis drága. Csak ajánlani tudom a fajtát!
2015. máj. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Gondolom egy kicsit azért lehet segíteni, hogy valamelyest megelőzhető legyen az ízületi betegség. Mondjuk valami táplálékkiegészítővel. Ugye?

2015. jún. 1. 12:19
 6/23 anonim ***** válasza:
74%
A mi kutyánk sajnos csak a 6,5évet élte meg, az egyik legjobb kennelből véve..:(
2015. jún. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Mi baja volt szegénynek? :(
2015. jún. 1. 12:28
 8/23 anonim ***** válasza:
85%
Miért gondolod, hogy lehet erre pontos számot mondani? Sajnos nem egy hosszú életű fajta, erre gondolom, rájöttél te is, amikor az internetre meg a könyvekbe írók saját tapasztalatait böngészgetted (mert igen, azok is saját tapasztalatok, az internet meg a könyvek nem magától találnak ki dolgokat). A konkrét egyedek élettartama pedig rengeteg dologtól függ, nem lehet előre megjósolni. A kisebb testű kutyákra olyan 15 évet szoktak mondani (ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy 12 és 18 között várható alahol), a berninek olyan 10 körül (tehát 8-12 között kb.). Ennél pontosabban nem lehet, és nincs is értelme erről beszélni.
2015. jún. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy nem lehet mindent megelőzni. Egyrészt a magyar berni pásztor állomány állítólag egy egészségügyi pöcegödör, a genetikai betegségeket, hibákat pedig nem lehet táplálékkiegészítőkkel rendberakni. Másrészt meg egyszerűen egy ilyen irreálisan nagy test nem tud sokáig fennmaradni, az eredeti farkasformához és -mérethez képest aránytalan és hatalmas; nem csak ízületi problémák, hanem keringési rendellenességek is könnyen felléphetnek náluk. Ez van, a berni sajnos ezzel jár.
2015. jún. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
49%
hat és fél éves. most esett át egy térdműtéten ( szalag-szakadás ) a sportsérülésen kívül nincs baja ( de egy hibrid kutyáról van szó ). szerencsére nem tiszta-vérű így a várható élettartama sokkal több lehet mint aranyvérű társainak . több kiállításon is keresgéltünk 8 évesnél idősebbet szinte alig alig találsz . nem sok éli meg a 10 évét. a rák , a kullancsok okozta betegségek . és a diszplázia komoly szelektálást végez. javaslom keress hibrid bernit .
2015. jún. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!