Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni pásztor várható élettart...

Gyakorikérdező86 kérdése:

Berni pásztor várható élettartama?

Figyelt kérdés
Légy szíves ne a netről leolvasott adatokat írjatok, hanem saját, vagy ismerősök tapasztalatát. Olyanra lennék kíváncsi, akinek már volt bernije, meddig élt, milyen betegségek fordultak elő nála.

2015. máj. 30. 08:21
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy tudatlan vagyok, de mi az, hogy hibrid kutya???
2015. jún. 2. 17:44
 12/23 anonim ***** válasza:
Szerintem keverékre gondolt.
2015. jún. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
a miénk még él, augusztusban lesz 10 éves. Sajnos a csípőjénél kopása van :s
2015. jún. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
46%
pont tegnap néztem erről egy műsort azthiszem 8 év :)
2015. júl. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
14%
ha megnézed a 101 nagykutya bernipásztort az mindenre választ ad jellemére leggyakoribb betegségekre élettartamára és hogy mire tenyésztették ki őket :)
2015. júl. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Valaki itt a fórumon azt írta, hogy a 101 nagykutya nem igazán megbízható forrás. Főleg, mivel Magyarországon kicsit másabb a helyzet várható élettartam tekintetében, mint Amerikában. Hát, nem tudom...
2015. júl. 12. 12:20
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező!! Tudom h már valószínűleg nem aktuális de hátha valaki ideteved es hasznos lehet amit irok. Elore is bocsánat az ekezetekert. Szoval! Nekem van egy 9 éves bernim. Mielott vettük nagyon utána neztem a fajtának de valahogy az ízületi betegségek elkerülték a figyelmemet ( vagy azóta mar elfelejtettem) es nem is tudtam hogy hajlamosak ra. Szerencsere a mienknek semmi baja. Az egyik legjobb kennelbol vettük es soha nem volt beteg, orvos eddig csak a kötelező oltasoknal látta :) fizikailag még mindig olyan mint egy kölyök..ugyanolyan játékos, virgonc, aktív es szeleburdi. En ugy gondolom h neki nem csak 1-2 éve van hatra mint amit a fajtához jósolnak. ( nem akarom elkiabálni es remelem igazam lesz). Szoval ugy gondolom hogy a kuytanal erdemes spórolni elore es félretenni azt az 1-2 százezret mert igy nagyobb az esély h egészséges es hosszabb életű kutyát vásárolunk ( persze van kivétel mind a két irányba). Nem mellesleg a vilag legtunderibb kutyafajtajarol van szo...szo szerint hianyzik belole az agresszivitás.( tudom h egy jol nevelt kutya alapbol sem az de azert par fajtánal látszik h ha kell akkor be tus durvulni) na hat a mienkbol ez hiányzik. Szoval gyerekek mellé tökéletes. Aki ilyen kutyát vesz az Sosem banja meg!!!
2016. szept. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok! Remelem mindneki mas is ilyen szerencsével jar ennel a fajtának ahogyan mi is. Es ha valaki szeretne egy megbízható kennelt: Labancvolgyi kennel

A mi kutyusunk is toluk van.

2016. szept. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
100%

Berni pásztor kutyám van, májusban elmúlt 10 éves. Legjobb fajta, imádni való békés jószág. Gyerek mellé is ajánlható, nagyon jól nevelhető, intelligens óriás.

Nem lesz 15 éves berni kedvence a családnak, ezt már tudni kell az elején, de rengeteg boldogságot hoz a család életébe.


Sajnos az enyém most esett le a lábáról, de boldog vagyok, hogy a gazdája lehettem. Imádom, szeretem, és most segítem, hogy megkönnyítsem a nehéz napjait, ami még hátra van. A szívem vérzik érte, de itt van az a sok emlék, a sok boldog óra ami már mögöttünk van, ami az évek alatt együtt éltünk meg.


Többen írtátok, hogy túltenyésztés stb. probléma van ennél a fajtánál is. Ez így van sajnos! Egy alom alá törzskönyveznek, kiskutyákat, és olyanokat, amelyeknek egyébként nem lenne törzskönyve!

Cserélgetik a szebb kutyákat, a végén azt sem tudja a "híres tenyésztő", hogy melyik kutya melyik alomból való. Bizony ez van, és ez volt, amikor mi vásároltuk a kutyusunkat. A vásárláskor más kutyát mutatott a tenyésztő amikor kértük mutassa meg a mamit és a papát, és mások voltak a törzskönyvben.

Ettől a csereberétől függetlenül csodálatos kutyánk lett!

2017. szept. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
100%
A mi bernink pár napja, 7 évesen hagyott itt minket, rák vitte el. 4 hónapja kivették a lépét, amin volt a daganat, de sajnos kiújúlt. Piszkosul hiányzik, túlzás nélkül a legjobb barátom volt.
2017. dec. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!