Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerdán volt ivartalanítva a...

Szerdán volt ivartalanítva a kutyám. Mindig figyeltünk, hogy ne nyalogassa a sebét, ma este mégis azt vettem észre, hogy felszakadt a varrat. Lehet baja?

Figyelt kérdés

Nem tudom, miért, talán azért, mert már annyira jól érzi magát, hogy egész nap rohangál, de az előbb vettem észre, hogy a varrat egy pici helyen felszakadt, kicsit véres.

Úgy érzem, hogy nem halna bele, mert tényleg minimálisan szakadt csak fel, de szeretném tudni, mit gondoltok: lehet valami baja?


2010. febr. 26. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Vidd le ey közeli állatorvoshoz,megvarja a sebet,amugy könnyen szerezhet fertőzést,tudod milyen a kutya háza..
2010. febr. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Winner of Royal Hill ***** válasza:
Betadine és semmi baja nem lesz. Így utólag ritkán szoktak varrogatni.
2010. febr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
betadine. Ha elszakadt a cérna nem baj, csak az lenne baj ha a seb szétnyílt volna! Egy picit az enyémnek is vérzett énis úgy besz*rtm :) szuka vagy kan?
2010. febr. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Huh, köszi a válaszokat, megnyugodtam =)

Egy hathónapos szuka =)

2010. febr. 26. 22:24
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor nem baj, nekünk is két varrat elszakadt, nem lett semmi baja. 11 hónapos volt mikor ivartalanítva lett (szuka).

3. voltam :)

2010. febr. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

a gallért nagyon gyorsan rakd rá!

ezzel nem szabad játszani!persze, elfertőződhet!

ha a gallér rajta van, nem fog rohangálni.sajnos én is idő előtt levettem, és kisit gennyezett neki, aztán vissza is raktuk és pár napa alatt sebe lett és le is száradt neki.

kenjétek reggel és este betadinnal, nekünk ezt mondta akkor az orvos. plusz a gallér:S

2010. febr. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A gallér mindig rajta van, ha nem tudok rá figyelni. Esélye sem volt nyalogatni a sebét. Amúgy ő gallérral is rohangál, mintha rajta sem lenne (nagyon fáj, ha elmegy mellettem, és a gallér a lábamba ütközik =D).

Köszi a válaszokat =)

2010. febr. 27. 10:37
 8/9 Akiteki ***** válasza:

Gallér helyett egy pólót szoktam rájuk adni.

Persze most nem a legjobb időpont, mert ha kinn rohangál, akkor csuromvíz lesz.

Viszont ugyanúgy nem tudja nyalogatni (sőt a többi kutya sem), és nem megy bele a kosz. Ha nem nyílt szét nagyon, akkor remélhetőleg nem fog szétszakadni. Ha még hétfőn is véres lenne, vidd vissza az orvoshoz, még garanciális. :))

2010. febr. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

hát én nagyon ideges voltam, mikor kicsit levedzett neki.

akkor tudtam meg, hogy egy okos kutyánál nincs olyan, hogy nem tud kárt okozni a sebében. ha okos vakarja a hátsó lábával.

ha nagyon figyelsz rá, és egy pillanatig nem, akkor is elég már egy kis nyalogatás és megtörténik a baj.

ne nagyon engedd futkározni, lent is rövid pórázra rakd(ha panelben laksz).

gyógyulást neki.

2010. febr. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!