Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Őrző-védőhöz jobb a hám?

Őrző-védőhöz jobb a hám?

Figyelt kérdés
Ha igen, milyet ajánlotok? Kuvaszom van.
2015. máj. 31. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem, rosszabb.

Kuvaszt pedig amúgy sem kellene őrző-védőztetni, nem arra való és csak árt neki.

2015. máj. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

Jobb, vagy ha nem hám, akkor széles bőrnyakörv.

Kuvaszt viszont tilos őrző-védőztetni!

2015. máj. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem kell neki hám elég a jó erős vastag és széles bőrnyakörv.


A fenti két válaszolónak: miért lenne tilos őrző vêdôzni a kuvasz?

2015. máj. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A kuvasz pásztorkutya, őket (és a többi hasonló pásztorkutyát, pl. káj, kau stb.) azért nem szabad őrző-védőztetni, mert a természetes, veleszületett területvédő ösztönük bőségesen elég rá, hogy ellássák feladatukat. Ezt az amúgy jól működő ösztönt az őrző-védő tönkreteszi, a kutya kezelhetetlenül vad is lehet tőle akár. Nincs rá szükség tehát, sőt sokszor kimondottan káros a számukra. Nem erre valók.
2015. jún. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem erre valók az ok de nem Tilos!

Ismerek IPO1 kuvaszt is!

2015. jún. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A kutyasuliban egy szóval sem mondtak ilyet, hogy nem szabadna őrző-védőtetni, a tenyésztőnk pedig kifejezetten örült neki. Ő csak jobban ért hozzá.;) Több segéddel volt már dolgunk, de mindegyik csak dicsérte a kuvaszomat.

Túl vagyunk már pár alkalmon, a kutya továbbra is jól kontrollálható.


Köszönöm a válaszokat!:)

2015. jún. 1. 23:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Fajtaidegen. Ugyanannyira, mint egy labradornak, tacskónak, beaglenak. Mégis látsz a kutyaiskolában ilyen kutyákat őrző-védőztetni. Hogy miért? Mert az iskolának ebből van pénze és ráveszik az embert, hogy ez jó a kutyának. A laikusokat bármivel be lehet etetni. Másrészt pedig a kutyaiskolákban a segédek 99%-a nem ért a fajtákhoz, ugyanazt a sémát akarják ráhúzni minden fajtára/egyedre.


A pásztorkutyák ösztönkészletét, ahogy fentebb is írta valaki tönkre teszi az őrző-védőzés. A kutyát összezavarják, mivel nem érti nagyrészt az egészet, majd szép lassan feleslegesen elvadítják és mivel jóval erősebbet harapnak mint pl. egy majdnem fele akkora németjuhász, ezért veszélyes is.


A pásztorkutyák harcmodora nem az, hogy belecsimpaszkodnak a karba és kitartják a fogást, hanem sok tépő harapást visznek be és máris ugranak el.

Önálló döntéseket kellett hoznia a kutyának sokszor a gazda jelenléte nélkül, nem pedig a gazda parancsára dolgoznia. Ha már minden áron valami őrző-védő féleséget akarsz, akkor inkább vidd el a kuvaszosokhoz (Pischoff Ferenc), van külön kuvaszhoz illő ösztönpróbájuk/tesztjük stb., az ilyen németjuhászos őrző-védő hobbisport bohóckodást pedig felejtsd el.

2015. jún. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

És amit a Pischoff Ferenc csinál a kuvaszaival az nem fajtaidegen? Viszi őket mutatványozni, karikákon ugrálnak át stb.. A kuvaszt nem erre tenyésztették, egy olyan fajtának kéne lennie, amelyik önálló, megingathatatlan, félelmet nem ismerő. Az én kutyám is neves tenyésztőtől van, de ezeket a jegyeket nem hordozza olyan erősen magában, mint kellene. Sőt, a mai kuvasz állományban már szinte az a meglepő, ha ilyen egyedeket találunk..vannak, csak nem sokan.

Persze ennek ellenére én meg vagyok a kutyámmal elégedve, mivel ezáltal könnyebben kezelhető is. Ezzel csak azt akartam elmondani, hogy a kuvasz sem teljes mértékben olyan már, mint volt. De ez elmondható sok kájra és kaura is. Nem hiszem, hogy egy kis ő-vvel olyan nagy kárt tennék.

2015. jún. 2. 16:38
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy egyetértek azzal, amit ő tesz a kuvaszokkal. Azt mondtam, hogy ha már őrző-védőztetni akarod, akkor a kuvaszosokhoz menj, mert ők legalább ismerik a fajtát, míg a legtöbb kutyaiskolában 10 évente van 1 kuvasz.


Csináld akkor bátran, ha ennyire hiszel a dologban.

2015. jún. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!