Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne eltávolítani...

Hogyan lehetne eltávolítani az őrkutya szőréből a legyeket és kukacokat?

Figyelt kérdés
Malamut, vastagszőrű, 12 éves és furcsán viselkedik. Egy tenyérnyi helyen fehér kukacok vannak a szőre alatt, tele zöld színű legyekkel. Milyen vegyszert permetezzek rá??

2015. jún. 1. 13:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt a vegyszert, amit az allatorvos mond. Amugy meg malamut, mint orkutya? Nincs itt valami felreertes?
2015. jún. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvosi rendelőt hívj fel, majd vidd be, majd ők megmondják!

Szerencsétlen kutya...

2015. jún. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvosnak kell ellátnia, különben a kutya vérmérgezésben elpusztul. Nem egy szép halál.

Le kell nyírni a szőrét, kiirtani a nyüveket, kifertőtleníteni a sebét és még egy antibiotikum injekció sem ártana. Ne késlekedj elvinni állatorvoshoz, mert élve zabálják meg a nyüvek!

2015. jún. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerencsétlen kutyát élve eszik a légylárvák :(

Ne permetezz rá semmit, hanem sürgősen vidd állatorvoshoz. Erre nem elég fújni valamit, a sebet alaposan ki kell tisztítani, fertőtleníteni, stb.

Amúgy a malamut hogyan lehet őrkutya?

2015. jún. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Édes Istenem! és nekem még azért volt bűntudatom, mert a pit keverékemnek 1 napot várnia kellett a fülfájásával, mire orvoshoz vittem...


Te tényeleg ennyire hülye vagy? Az orvos fel sem merült benned???

2015. jún. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Orvos!Leszedi a szőrt,kiszedegeti a kukacokat,fertőtlenít és kap antibiotikumot a kutya.Házilag kicsit nehézkes kivitelezni.
2015. jún. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A többieknek igaza van, minél előbb vidd orvoshoz, mert ez nem fog magától elmúlni, viszont a kutyának nagy baja is lehet!
2015. jún. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ó, ne aggódj, nem a szőre alatt vannak...!


Hanem a bőre alatt! A legyek oda petéztek, és a lárvák beköltöztek a húsába. Ott élnek és abból táplálkoznak.

Nem nehéz elképzelni, hogy mekkora kínokat él át szerencsétlen eb ("furcsán viselkedik" - szenved!!)

2015. jún. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én őrködök, hívtam a tulajt, az vitte el az orvoshoz, nálam nem volt pénz és el se mehetek. De hogyhogy most támadt rá a légy? Eddig is volt nyár, eddig is volt szőre a kutyának hogy "bírt ki" 11 nyarat de a 12.-et nem?
2015. jún. 1. 23:03
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Valoszinuleg egy kezeletlenul maradt serulesbe koltoztek be a legyek. De azt meg mondig nem ertem, hogy lehet egy malamuttal orkodni. :)
2015. jún. 2. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!