Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a kutyám támad/m...

Mit tegyek ha a kutyám támad/morog rám?

Figyelt kérdés
Van egy beagle kutyám 2 éves. Semmi gond nem volt vele eddig nem szökött ki(meg eltt rá tanitva hogy tilos) ennek ellenére páűr hete kiszökött a szomszéd házig jutott ahol rászoltam emelthangon meg leszidtam és morgott rám még a hátán a ször is felállt de bejött.(a családban senkinek se jön vissza csak nekem) ez elöfordult már párszor. Aztán ma széthuzott az udvarban egy gumimatracot amit hozzádobtam meg magyraáztam neki emelt hangon látszodott hogy szégyellte magát de ugyanugy morgott rám(nekem jönni nem mer de akkor is morog) mondjuk enm ijedtem meg töle mert ha megérzi hogy félnék töle akkor még jobban csinálná. Mit tehetnék? Egyszerüen teljesen kifordult magábol pár hete. Mit lehetne csinálni ha rám morog?
2015. jún. 5. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Próbáld meg vele a KUTYASULIT, hátha az segít a kutyád nevelésében.
2015. jún. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A városunkban nincsen kutyaiskola szoval ez kilöve..:s
2015. jún. 5. 10:53
 3/10 anonim válasza:
45%

Ha a kutya morog a gazdájára vagy bármelyik családtagra, és ezt nem játék közben teszi, az annak a jele is lehet, hogy azt érzi a falkavezér (aki ezek szerint eddig Te voltál) pozíciója meggyengült és ő átveszi azt.

A morgás egy előjel, jelzi hogy valami olyan történik vele, ami nem tetszik neki, a következő lépcsőfok már lehet a harapás vagy az odakapás.

Az agresszió agressziót szül, ezért ilyenkor, a saját biztonságod érdekében, jobb ha vársz pár percig amíg lenyugszik és nyugodt de határozott hangon parancsot adsz neki. Mindig maradj te a falkavezér.

2015. jún. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez baromi nagy baj... Ha nem játék közben csinálja, akkor nagyon gyorsan szabályokat kell létrehozni. Ne engedd bizonyos helyekre be, ha mégis bemenne erős hanggal küld ki. Ha nem megy ki akkor fogd meg és penderítsd ki onnan. De nagyon kéne valaki aki kimegy hozzátok és megmutatja hogyan kell. Milyen kutya amúgy?
2015. jún. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez nagyon nagy baj es nem megoldhato hazilag. Ha kutyasuli nincs, akkor hazhoz jaro kikepzo kell.
2015. jún. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Volt régebben egyszer hogy elszaladt , kiszökött de akkor napokra eltünt(nem jött vissza) de akkor sem morgott rám. Most nem szökik el vissza jön de morogva. :s

miközben morog látszodik hogy fél tölem meg igy kuszva mászik arrébb. De félek attol hogy nehogy oda kapjon mert nem akarnám elvesziteni:(

beagle kutyus . Elég szelidek szoktak általában lenni ezért nem értem.

2015. jún. 5. 11:18
 7/10 A kérdező kommentje:
Most kimentem hozzá odahivtam magamhoz odajött meg bujt. Tényleg alapjáraton egy tünemény ilyenkor nem értem..
2015. jún. 5. 11:33
 8/10 anonim ***** válasza:

Legokosabb lenne, ha szakembertől (kiképző) kérnél tanácsot.

Ha ivaros kan, akkor lehet, hogy tüzelő szuka van a közelben, ezért van így meghülyülve. Az ivartalanítás mindenképpen jót tenne, illetve határozottabb, de higgadt nevelés. Kezdjetek el feladatozni, terheld le fizikailag és agyilag is. Kiszökést pedig akadályozzátok meg mindenképpen a jövőben!

2015. jún. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Na azért ha egy beagle morog rád meg nem bírsz vele, ott elég nagy gondok lehetnek....


Nem értem, mi volt a matraccal? Te hozzávágtad és akkor szétszedte, vagy szétszedte és akkor utána dobtad, vagy mi?


Nekem elsőre az jutott eszembe, hogy talán rossz a fegyelmezési/nevelési technikád.


Nekem "harci kutya" keverékem van és meglepő lehet, de egy visszafogott szidás sokkal hatásosabb, mint egy grabancrángatós, ledominálós, kiabálós. Eleinte én is durván leszidtam, de annak csak tessék-lássék volt hatása... Pl. ha egy játékon összekapott egy másik kutyával, az azonnal eredményt hozott, hogy odébb vittem, leszidtam szigorú, de nem dühös hanghordozással és ott hagytam egyedül és kiközösítve kellett ücsörögnie pár percig. Utána meg meg persze behívtam. Na ez olyan jól működött, hogy azóta ha egy kutya nagyon belelendül a játékba és kergeti a labdát, akkor ő inkább hagyja a fenébe.


Lehet, hogy túl sok amit csinálsz és olyan feszültséget generálsz a kutyában, hogy veszélyben érzi magát és ezért morog vissza. SZERINTEM. Nem biztos.

2015. jún. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szetszedte a matracot en oda mentem hozza igy levagtam ele es hangosan emelt hangon kerdeztem hogy mit csinaltal? Meg hogy nem szbad stbstb. De akkor ha legkozelebb rosszat csinal szidjam le aztan uljek le valahova es ha oda jon ne vegyek rola tudomast?(kozositsem ki?) :) koszonom a tanacsokat segitettek. megy a zold kez :)
2015. jún. 6. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!