Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért támad rám a kutyám? Mit...

Miért támad rám a kutyám? Mit csináljak akkor, ha "támad"?

Figyelt kérdés
1és fél éves kutyám viselkedésével meg voltam elégedve szót fogadott, könnyű volt vele élni. De most.. Mikor elindulok vele hazafelé egy rétről, ahol kb 1 órát labdázunk, egy bizonyos helyen -mindig ugyanott, és csak ott- megáll, és támad, morog, ruhát tép, ugat, ugrál, lökdös. Érzem, hogy nem játékból teszi, már-már félek tőle. Ha otthon lennék kizárnám az udvarra. De akkor és ott mit tegyek vele?
2014. máj. 1. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Akkor és ott egyelőre semmit. Vidd el egy kutyasuliba, ahol megtanítják, hogy hogyan érvényesítsd az akaratodat, hogyan tiltsd a kutyát a nemkívánatos viselkedésekről, meg úgy általában hogy hogyan rendezzétek a viszonyotokat.
2014. máj. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Voltunk, tüköriskolában. Még le is vizsgázott. Más dolgokban oké.pl. idegen kutyától is be tudom hívni. Ezért is olyan rossz ez.
2014. máj. 1. 22:13
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem valamit érez ott a kutya, és azt szeretné "elmondani". Csak mi nem érthetjük meg.

A kutyák néha furcsák.

Ha a kutyád levizsgázott, akkor valószínűleg tudod kezelni.


Kölyök kor ától neveled? Első gazdája vagy? ez fontos kérdés. Mert ha nem, akkor akármit hozhatott magával.

Ha meg igen, akkor adj neki 2 maflást, nyomd le a nyaknál fogva a földre, és mond meg neki, hogy ezt még egyszer meg ne próbálja.


Ha félsz a saját kutyádtól, az már nagy baj. Esetleg levideózhatnád, mikor ezt csinálja, és megmutathatnád egy kiképzőnek.

2014. máj. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Na, akkor ha tudod tiltani, akkor ott miért nem megy? Mit csinálsz, ami nem működik? Hogyan jöttök ki végül a szituációból? Miért félsz egyáltalán a saját kutyádtól, hogy történhet ez meg?

Tényleg lehet amúgy, hogy valamit akar jelezni, de azt meg innen távolról tutira nem fogjuk tudni megmondani, hogy mit. Vagy kitalálod ott helyben, vagy maradjunk annál a verziónál, hogy viselkedési probléma, és tessék vele visszasétálni a suliba, mert nyilván régen a képzésen nem tudták kezelni azt a problémát, ami azóta merült fel.

2014. máj. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok. a kutyát 10 hetesen hoztam az illatosról.azért félek, mert ha megharapna,akkor már nem lenne a régi a viszonyunk. azt teszem. hogy először tiltom, aztán ráüvöltök azon az 2én vagyok a főnök2 hangon, de mindig az a vége, h rárakom a pórázt -ezt megengedi- és elvonszolom. megyek vele kb 50 métert, és akkor mintha mi sem történt volna lábnál sétál, vagy bóklászik. Más kutya nem csinál azon a helyen cécót. azt hiszem levideózom, ha hagyja, és elviszem a suliba.
2014. máj. 1. 23:49
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy nem akar hazamenni és ezért "terel" vissza? Máskor nincsen semmilyen probléma, mindig engedelmes, megadó, csak épp ott nem?

Próbáld ki, hogy játék után azonnal pórázra veszed és láb mellett sétál veled haza, így ha csak egy kicsit is rendetlenkedik, le tudod állítani, nem adsz teret a kibontakozáshoz.

(Ha otthon csinálná, nem hiszem, hogy bármilyen eredményre is vezetne az, hogy kizárod az udvarra. A kutyában belül kell, hogy kialakuljon a kontroll, egy zárt ajtó nem fog változtatni a viselkedésén.)

2014. máj. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy mielőtt arra a helyre érnétek, előre parázol, hogy "na, mindjárt kezdi, egyszer tuti meg fog harapni" és megérzi rajtad, hogy feszült vagy? Aztán mikor összekapod magad, ráteszed a pórázt és elviszed onnan, akkor helyrekattan az ő agya is.
2014. máj. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
15%

a viselkedésed kiszámítható,és sajnos nem követendő, ergó ott és akkor te csak egy ember vagy ,nem a vezér-gazdi .és a kutya ezt tudja,és ki is használja.

vajon,ha levizsgáztál,és a tükrösök elrakták a lóvét, akkor ,hogy a fenébe nem vagy képes előre látni-felkészülni,és kezelni a problémát!??

ösztönkezelés? meg a többi jól hangzó ,de alapból értelmetlen szakszó :)

egyszerűen domináld le, ne ott és ne akkor, vidd több helyre, vidd másfelé.és vidd ugyanoda. biztos megtanították neked,hogyan is figyeljünk a kutyánkra.

és ,talán az is komoly baj,hogy te támadásként értékeled a saját kutyád viselkedését! ezt nem is lenne szabad gondolnod.

legyél egyszerűen a gazdi, aki megmondja ,hogy mi lesz .

és talán menj el egy normális ( nem tükrös ) suliba ,és nézd meg,ott hogyan is kezelik a dolgokat. ártani nem árthat .

ui :( érdekes , hogy a tükör módszer néven futó " dolog" már elég sok éve ki van találva, ehhez képest nem látom nagyon az eredményeket )

2014. máj. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

mert ha megharapna,akkor már nem lenne a régi a viszonyunk


Ez butaság. A helyzetet rosszabb kikerülni, mint kezelni. Engem is harapott meg a kiskutyám kamaszkorában, akivel azóta (számomra és számára is) tökéletes a viszonyunk, lerendeztem őt akkor, kapott egy olyan 'emlékeztetőt', amit szerintem azóta sem felejtett el plusz egy hét kizárást, aztán megbeszéltnek tekintettük a dolgot. Szóval ennek minél előbb véget kéne vetni, mert ez így elég kellemetlen helyzet.

2014. máj. 3. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!