Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás - Szukánál is...

Ivartalanítás - Szukánál is csökkenti a dominanciát?

Figyelt kérdés
Másfél éves pit-dobermann mix. Mindenképpen ivartalanítani szeretném, csak az érdekel, remélhetem-e, hogy a viselkedése is pozitívan változik majd?

2015. jún. 5. 22:46
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Igen, de nem annyira mint a kanoknál, a szjkák inkább elhíznak!Az én szuka kutyám is ivartalanítva!
2015. jún. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A szukát ugye nem szabadítod meg egy jó adag tesztoszterontól, mint a kanokat a tököléskor.
2015. jún. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Nem változik a viselkedése. Hála az égnek. Én biztos nem csináltattam volna meg ha esély lett volna rá, hogy megváltozzon a kutyám tőle. Ha változtatni akarsz rajta, neveljed meg.
2015. jún. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ettől alapvetően nem fog megváltozni. Neveléssel lehet változtatni a viselkedésén.
2015. jún. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem változik. Bár én a kan kutyámon sem vettem észre jelentős változást, a szukám abszolút semmit nem változott.
2015. jún. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én a pitemnél mondjuk nem merem elképzelni, hogy ha változott, akkor milyen volt előtte... :D

(Fajtamentéstől van, ivartalanítva kaptam.)

2015. jún. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Stafford szukám van és iszonyat domináns.

Az ivartalanítás ezen semmit nem változtatott.

2015. jún. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem eddig 3 nagytestű kanom volt. Náluk bevált a nevelés mellett az ivartalanítás,

sokkal szófogadóbbak lettek.

Viszont most nőstényem van és igaz ,hogy velük nehezebb ( kaukázusi keverék) elég domináns. Szerencsére fizikai kárt nem tett még senkiben,de azért ciki így is,pedig rajta vagyok. Nálam a grabncrázás,oldalra fektetés, kizárás a falkából( nem játszhat tovább a többiekkel) a legtöbb fizikai reguláció.

A ’’kisasszony,, rendesen feladta a leckét nekem. Háznál minden falkavezérségemet tisztel,de terepen állandóan figyelnem kell,mert keresi a ’’ rést a pajzson ,,

Kellett egy kis idő mire megfejtettem, domináns,néha félős,de nem agresszív.

Nálunk van egy jó kutyaoktató ,tehát a módszer meg van ,most már csak Én tőlem kell a TKK –Türelem,Kitartás,Következetesség !!!

Most úgy csinálom,hogy elöbb oktatás van ’’ Járdázunk ,, lefárasztom fizikailag,agyilag és utána mehet játszani a többiekkel,így valamivel jobban figyel rám.

[link]

olvasgatáshoz

[link]

2015. jún. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!