Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kan kutya összeszoktatása?

Két kan kutya összeszoktatása?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy lett egy második kutyánk (az utcáról fogadtuk be szegényt). Nem jön ki túl jól a régi kutyával, morog rá, ha közel jön. Adnátok tippeket, hogy hogyan lehetne hozzászoktatni? És hogyan vigyem őket sétálni? Attól félek, ha együtt vinném, az káosz lenne, de ha meg külön, az talán rosszabb.

Minden tipp érdekel.


2015. jún. 6. 17:19
 1/4 piriiiii ***** válasza:

A séta jó ötlet összeszoktatásnak.

Ketten legyetek emberek, Te az egyik kutyával, a másik a másikkal, így könnyebb kordában tartani őket. Először úgy is örül mindkettő, hogy séta van, szaglásznak. Remélhetőleg.

Nekem januárban lett kiskutyám, a "régi" kutya szintén morgott eleinte (elég domináns szuka), de hagytuk, hadd morogjon, mert csak morgott, nem bántotta. Még most is szokott morogni ritkán, de a "kiskutya" már nagyobb nála és vissza is szól. :D

Szóval a mi kutyánknak csak a szája volt nagy, nem vettük komolyan és így ő sem ellenségeskedett komolyan.

2015. jún. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Eleinte ne egyedül próbáld meg őket sétáltatni hanem hívj el még vkit. Aztán közös séta,majd közös játék.Persze minden nap.Idővel össze szoknak.


De ha bele gondolsz jön hozzátok egy idegen ti sem lesztek puszi pajtások,barátok rögtön. Előbb ismerkedni kell,közös élmények, ugyan ez a kutyáknál is.

2015. jún. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sajnos még nem sikerült sétáltatni őket, majd kell egy új póráz :D

Viszont az új kutya egyre agresszívebb a régivel, alig engedi hozzám, morog rá, a régi már egyenesen tart tőle. Fogalmam sincs, mit csináljak, nem gondoltuk, hogy ennyire domináns. Tiltom, ahogy tudom, de nem használ.

Az új egyébként fiatalabb, és valamivel kisebb a réginél.

2015. jún. 7. 19:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt semmiképpen ne engedjétek,hogy ő főnökösködjön az új!


Elküldeném,bezárnám amikor ezt csinálja persze rögtön.


Nálunk volt olyan,hogy osztogattam a megmaradt felvágottat a két kutyának/szukák/ aztán a fiatalabb rámorog,odakap az idősebbnek na akkor megfogtam a nyakbőrét és elvittem a sarokba. Aztán pár percig ott kellett maradnia.Több felvágottat nem kapott. Saját táljuknál megengedem a morgást,de amikor én kézből adom azt nem! De elég volt 2 ilyen büntetés,azóta nem csinál ilyet.

2015. jún. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!