Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya és macska összeszoktatás...

Kutya és macska összeszoktatása, hogyan?

Figyelt kérdés

A neten semmi használhatót nem találtam, csak a szokásos közhelyeket.

Van 3 szobamacskám, akik napközben kint szoktak játszani pár órát, mikor itthon vagyunk és mi is a kertben ténykedünk, ezt kifejezetten igénylik, hiába hogy a ház is nagyon nagy. Pár napja kaptunk egy cane corso méretű kutyust, még csak 8 hónapos, de már lehet 50-60kg. Biztos vagyok, hogy nem bántaná a macskákat, mert egy szörnyen kedves kutya, egyszerűen csak kergeti őket, de ettől nagyon megijedtem , mert kirohanhatnak az utvára, vagy szomszéd kertbe, megijedhettek volna annyira hogy soha többet vissza nem jönnek a mi drágáink!! Szerencsére miután a kutyát külön tudtuk csukni,a cicák jöttek a hívásomra, viszont jelenleg úgy néz ki hogy nem mehetnek ki egy darabig.. nem lehetnek örökre bezárva. A kutya nem jöhet be mert mindent zúz-tör akaratlanul nagy termetével. A cicát megfogtam kézbe, leültettem a kutyát hogy nyugodjon meg és lassan közelítettem hogy megszagolhassák egymást, de sajnos a cica elrontotta azzal hogy fújt meg odakapott, a kutya meg erre elkezdett ugatni.



2015. jan. 13. 16:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Kevés tapasztalatom van, de nekem az jött le eddig, hogy a macskán áll vagy bukik a normális kapcsolat kiépítése - ha a kutya maximális kontroll alatt van.

A kutyák nagyon hamar megértik, hogy hagyják a cicát. Ha a macsek elviseli, hogy a kutya a közelében van, akkor könnyebben fog menni. Ha nem, akkor a kutyát le kell tiltani valahányszor megközelíti a macskát. Ez viszonylag sok gyakorlást igényel, de megtanulja bármelyik kutya.

A legfontosabb, hogy ha lehet ne hagyd odáig fajulni a dolgokat, hogy a kutya a macskát kergesse. Még azelőtt szólj rá, hogy nekilódulna.


Sok sikert :-)

2015. jan. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!